Nowy samochód strażaków. Jest tak duży, że nie mieści się pod wiaduktem

samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA Renault Kerax fot. KM PSP Kalisz

Strażacy z JRG nr 2 w Kaliszu mają nowy samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 9,1/52 Renault Kerax. Problem w tym, że nowe auto… nie mieści się pod wiaduktem kolejowym u zbiegu Częstochowskiej i Torowej w Kaliszu.

Na problem zwrócił uwagę portal „kalisz24 INFO” – strażacy mają nowe auto od początku stycznia i już podczas testów zdążyli się przekonać, że ciężki i duży samochód pod tym konkretnym wiaduktem się nie zmieści. Na szczęście jest jedynym samochodem kaliskiej jednostki, który tamtędy nie może przejechać, więc nie utrudni to pracy kaliskim strażakom, mimo że zasięg jednostki to nie tylko miasto Kalisz, ale też gminy Brzeziny, Godziesze Wielkie, Opatówek i Szczytniki.

Nowe Renault w działaniach na terenie miasta i powiatu będzie pracowało jako samochód drugiego rzutu, ale stanowi część Modułu GFFFV Poland, co oznacza, że będzie mógł być dysponowany także poza granice kraju do akcji ratowniczych. Zastąpił pojazd GCBA 9,5/60 Man TGA, który uczestniczył m.in. w międzynarodowej misji gaszenia pożarów lasu w Szwecji i w Grecji.

Podziel się:

Ostatnio dodane: