Nowy rozkład jazdy. Wracają pociągi na wielkopolskie trasy!

fot. L. Łada (zdjęcie ilustracyjne)

12 marca wchodzą w życie zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Dla Wielkopolan oznacza to przede wszystkim, że wrócą pociągi na zmodernizowane trasy Grodzisk-Wolsztyn i Zbąszynek-Zielona Góra.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wraz z przewoźnikami opracowały połączenia w taki sposób, aby najlepiej wykorzystać możliwości linii kolejowych, a wykonawcom zapewnić warunki do kontynuacji prac, jak zapewnia Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP PLK.

Podróżni w okolicach Warszawy będą mieć do dyspozycji nowe połączenia między Radomiem, Warką i Piasecznem a Modlinem, Legionowem i Wieliszewem dzięki oddaniu do użytku nowego wiaduktu kolejowego w Warszawie Zachodniej. Krótsze staną się też podróże do Lublina, ponieważ na zmodernizowanej trasie Otwock-Lublin Główny mogą już kursować z prędkością do 160 km/h. Dodatkowo w związku z przebudową stacji Warszawa Zachodnia wybrane pociągi PKP Intercity pojadą warszawską linią obwodową (linia nr 20), zatrzymując się na stacji Warszawa Młynów. Z tej stacji pasażerowie będą mogli wygodnie się przesiąść do metra, na linię M2, co umożliwi im szybki dojazd do centrum miasta i prawobrzeżnej Warszawy.

Zmiany zauważą także Wielkopolanie: 12 marca pociągi wrócą na zmodernizowaną trasę Drzymałowo – Wolsztyn PKP. Dojazd z Wolsztyna do Drzymałowa, bez zastępczej komunikacji autobusowej, wyniesie około 25 min, a do Poznania – półtorej godziny. W dodatku podróżni łatwiej wsiądą do pociągów z przebudowanych peronów w Wolsztynie oraz Grodzisku Wielkopolskim.

Wracają również pociągi na linię ze Zbąszynka do Czerwieńska w woj. lubuskim, a po remoncie będą kursować sprawniej i bezpieczniej. Pasażerowie będą też mieli do dyspozycji wygodniejsze, wyremontowane perony w Babimoście i Sulechowie. Trwają jeszcze prace wykończeniowe na tej trasie, ale po ich zakończeniu pociągi pojadą 120 km/h, co skróci czas podróży.

Aktualny i przyszły rozkład jazdy pociągów można sprawdzić przed podróżą na Portalu Pasażera, portalach przewoźników oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP. Nowe rozkłady są także dostępne na stacjach i przystankach w formie plakatów i na wyświetlaczach na stacjach i przystankach. Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała od 12 marca do 10 czerwca.

Podziel się:

Ostatnio dodane: