Nowy odcinek Wartostrady w Poznaniu. Wkrótce rozpocznie się budowa!

Wartostrada, planowany łącznik fot. PIM

Jeszcze pod koniec sierpnia rozpoczną się prace przy budowie nowego łącznika między Wartostradą a ulicą Chwaliszewo. W przyszłym tygodniu wykonawca inwestycji ma przejąć plac budowy i rozpocząć pierwsze prace.

Łącznik wybudowany zostanie pomiędzy ulicami Chwaliszewo a Tylne Chwaliszewo, przy moście Bolesława Chrobrego – obecnie prowadzi tamtędy przedept, wykorzystywany przez pieszych i rowerzystów. Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, podczas prac korzystanie z przedeptu będzie utrudnione: konieczne będą wygrodzenia na budowie nowego łącznika.

Na miejscu przedeptu powstanie ciąg pieszy z płyt chodnikowych i droga rowerowa z nawierzchnią bitumiczną, który będzie stanowił uzupełnienie infrastruktury pieszo-rowerowej w rejonie Warty i Chwaliszewa, pozwalając rowerzystom wygodnie wjechać na południową część mostu Bolesława Chrobrego i dalej w kierunku Ostrowa Tumskiego. Łącznik będzie miał też własne oświetlenie.

W kolejnym etapie utrudnień należy się spodziewać przy przejściu dla pieszych przez ul. Chwaliszewo, gdzie wprowadzony zostanie przejazd rowerowy – ale będą one nieznaczne. Mimo to spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie apeluje o ostrożne poruszanie się w tym rejonie do czasu zakończenia prac.

Podziel się: