Nowy odcinek św. Wawrzyńca już otwarty!

otwarcie św. Wawrzyńca fot. K. Adamska

Zgodnie z zapowiedzią od 19 lutego kierowcy na Jeżycach mogą już przejechać nowym odcinkiem ulicy św. Wawrzyńca: od Żeromskiego do Kościelnej. Nowa ulica ma ułatwić komunikację na Jeżycach.

Według prezydenta Jacka Jaśkowiaka nowa ulica sprawi, że ruch na Dąbrowskiego i Wojska Polskiego nieco się zmniejszy. Mieszkańcom ulic położonych między Kościelną, Dąbrowskiego i Żeromskiego będzie znacznie łatwiej wyjechać ze swojego fyrtla, co ma znaczenie, ponieważ powstaje tam wiele nowych osiedli, powstanie ulicy sprawie, że będą budowane następne. Zyskają też pasażerowie miejskiej komunikacji, bo od 1 marca tą ulicą będzie kursował autobus linii nr 191.

Przez kilka pierwszych dni przejazd może jeszcze nie będzie tak komfortowy, jak można się spodziewać – służby PIM i Miejskiego Inżyniera Ruchu będą obserwować natężenie ruchu w tym rejonie i stosownie do niego regulować sygnalizację świetlną.

Przypomnijmy, że budowa ulicy rozpoczęła się w listopadzie 2020 roku i miała trwać nieco ponad rok. Inwestycja został oddana do użytku z dwumiesięcznym poślizgiem, a po drodze była źródłem wielu utrudnień i frustracji okolicznych mieszkańców.

Teraz jednak, jak zapewniała prezes PIM Justyna Litka, wszystko jest już dopięte na ostatni guzik i kierowcy, rowerzyści oraz piesi mogą się cieszyć nową, wygodna ulicą św. Wawrzyńca.

Kierowcy mają tu do dyspozycji dwa pasy ruchu z wyniesionymi przejściami dla pieszych i sygnalizacją świetlną, a także dodatkowym pasem dla osób dojeżdżających do kamienic stojących przy starej ulicy św. Wawrzyńca. Rowerzyści z kolei dostali wygodną drogę rowerową, a piesi – chodnik o szerokości dwóch metrów i miejsca do odpoczynku z ławkami oraz wiaty na przystankach miejskiej komunikacji.

Podziel się:

Ostatnio dodane: