Nowoczesny symulator w Akademii Lecha

Lech Poznań, jak poinformował na swojej stronie internetowej, rozpoczyna współpracę z austriacką firmą skills.lab, dzięki której do roku 2021 w Akademii Lecha Poznań zostanie wybudowany nowoczesny symulator piłkarski, który pozwoli jeszcze lepiej szkolić młodych adeptów futbolu.

Co to takiego?

– Symulator, opierający się na rejestrowaniu danych z treningu. Zawodnicy wykonują ćwiczenia, które doskonalą ich umiejętności indywidualne. Różnorodność zadań oraz środków treningowych, które oferuje ten projekt, sprawia, że młodzi gracze akademii będą mogli rozwijać się na wielu futbolowych płaszczyznach. Ponadto może on przyczynić się do jeszcze szybszego powrotu do zdrowia po kontuzji, zmniejszając okres rekonwalescencji. W praktyce korzystać z usług skills.lab Areny może jednak każdy piłkarz, niezależnie od wieku czy stopnia umiejętności – czytamy na oficjalnej stronie Lecha. – Lech Poznań to długa tradycja oraz duża marka na arenie międzynarodowej. Dostrzegamy, że stanowi on świetne miejsce dla wychowania młodych, utalentowanych zawodników. Dzięki koncentracji na rozwoju gracza opartej na analizie danych treningowych i zainwestowaniu w projekt skills.lab nie mamy wątpliwości, że jego akademia ponownie podniesie poprzeczkę szkolenia w swoim kraju. Skills.lab Arena, czyli najbardziej zaawansowany system treningowy stanowi idealne narzędzie do regularnej oceny oraz rozwoju wszystkich klubowych drużyn. Nie możemy się doczekać początku współpracy z Lechem i pomocy przy tworzeniu przez niego kolejnych generacji piłkarskich mistrzów – wypowiada się menadżer generalny firmy skills.lab, Johannes Taendl.

– Cieszymy się z tego, że możemy wykonać kolejny krok pozwalający na rozwój klubowej akademii. Jest ona przez nas traktowana priorytetowo i chcemy, żeby te fundamenty, na których opiera się Kolejorz, były jeszcze bardziej stabilne – ocenia decyzję o powstaniu takiego symulatora prezes “Kolejorza”, Karol Klimczak. – Mówimy tutaj nie tylko o większej szybkości w podejmowaniu decyzji przez zawodników czy ich umiejętnościach technicznych. Jesteśmy pierwsi w Polsce, którzy zdecydowali się na takie rozwiązanie. Teraz na równi z Bayernem Monachium będziemy stawiać taki symulator w naszym centrum treningowym. Co ważne, każdy zawodnik oprócz poszerzenia swoich wachlarza umiejętności indywidualnych podniesie też jakość całego swojego zespołu, w którym będzie występować – dodaje z kolei dyrektor Akademii Lecha Poznań, Rafał Ulatowski.

Dodaj komentarz

avatar