Nowi dyrektorzy placówek oświatowych w Poznaniu otrzymali nominacje. “To jeszcze więcej wyzwań”

nowi dyrektorzy szkół w Poznaniu fot. UMP

42 przedszkola, szkoły i placówki specjalne w Poznaniu mają nowych dyrektorów. 29 sierpnia nowi szefowie odebrali powierzenia na stanowisko dyrektora placówki oświatowej. Wręczyli je im Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania, oraz Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta.

– Chcę państwu nie tylko pogratulować, ale także podziękować – mówił Grzegorz Ganowicz. – Wiem, ile determinacji i odwagi wymaga w tej chwili bycie dyrektorem placówki oświatowej. Jest to bardzo trudna praca, często niedowartościowana. Dlatego tym bardziej jeszcze raz dziękuję, że państwo mimo wszystko podejmują tę decyzję.

Powierzenia dyrektorskie otrzymały 42 osoby. Będą kierować przedszkolami, szkołami podstawowymi, ponadpodstawowymi, artystycznymi, zespołami szkół oraz placówkami specjalnymi w Poznaniu.

– Gratuluję państwu dzisiejszego awansu – mówił Mariusz Wiśniewski. – Dla części jest to wkroczenie po raz pierwszy na drogę kierowania placówkami oświatowymi. Są również osoby, które już wcześniej pełniły zaszczytną funkcję dyrektora i uzyskały w toku konkursu powierzenie na kolejne lata. Wszyscy możecie liczyć na naszą pomoc. Bycie dyrektorem placówki oświatowej to oczywiście zaszczyt i docenienie, ale także jeszcze większa odpowiedzialność i więcej wyzwań.

Nowi dyrektorzy będą pełnić swoje funkcje przez 5 lat szkolnych – od 1 września 2023 r. do 31 sierpnia 2028 r.

Źródło: UMP

Podziel się: