Nowe przejście podziemne oddane do użytku. „Węzeł przesiadkowy zyskał na funkcjonalności”

przejście fot. UMiG Swarzędz

Rowerzyści, osoby z dziećmi w wózkach i osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich – wszyscy już bez kłopotu będą mogli przejść pod dworcem PKP w Swarzędzu. Właśnie zakończyła się przebudowa przejścia podziemnego.

To była niezwykle ważna inwestycja, bo umożliwia przejście z jednej strony dworca na drugą nawet tym osobom, które mają problemy ze poruszaniem – są tu pochylnie spełniające wszelki normy, obiekt jest także wyposażony w 3 windy i monitorowany.
– Przebudowa przejścia sprawiła, że obecnie tamtejszy zintegrowany węzeł przesiadkowy zyskał na funkcjonalności i może wygodnie służyć wszystkim podróżnym – mówił Marian Szkudlarek, burmistrz Swarzędza, po zakończeniu inwestycji.

Wykonawcą przebudowy była firma Mosty Poznań Sp. z o.o. a koszt, pokryty w całości z budżetu gminy Swarzędz, wyniósł 8.029.023,92 zł. Ale to nie koniec inwestycji na dworcu. Swarzędz stara się obecnie o dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 na budowę parkingu.

– Wniosek w tej sprawie, złożony w Centrum Unijnych Projektów Transportowych i opiewający na kwotę 3.290.000 zł, został pozytywnie oceniony – powiedział burmistrz. – Jeśli uzyskamy to dofinansowanie, będzie można przystąpić do budowy parkingu przy dworcu po południowej stronie torów. Jesteśmy przygotowani, dokumentację i pozwolenie na budowę parkingu już mamy.

Podziel się:

Ostatnio dodane: