Nowe przejście pod torami dla pieszych i rowerzystów. Ma zwiększyć bezpieczeństwo

przejście, Kiekrz fot. PKP PLK

Od połowy lutego mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego przejścia pieszo-rowerowego pod torami linii Poznań Szczecin w Kiekrzu. Jest już gotowe i właśnie trwają jego odbiory techniczne. Ma ono zwiększyć bezpieczeństwo na tej trasie.

Przejście łączy ulicę Ostrą z Krętą, jest przeznaczone dla pieszych i rowerzystów, którym dzięki temu będą mogli wygodniej i krótszą trasą dostać się do terenów rekreacyjnych wokół jeziora Kierskiego Małego.

– Inwestycje realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. nie tylko zwiększają bezpieczeństwo na kolejowych trasach, ale usprawniają również komunikację wokół linii – podkreśla Arnold Bresch, członek zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. – Tylko w województwie wielkopolskim zbudowaliśmy kilkanaście bezkolizyjnych przejść i skrzyżowań kolejowo-drogowych. Takie rozwiązanie za miesiąc będzie także udostępnione w Kiekrzu.

Przejście z chodnikiem i asfaltową ścieżką rowerową ma 16 m długości i 6 m szerokości, jest oświetlone i monitorowane, łączy się z drogami gminnymi po obu stronach torów. Co istotne, z przejścia bez problemów będą mogły także skorzystać osoby o ograniczonej możliwości poruszania się, bo nie ma tam barier architektonicznych.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły na inwestycję ok. 14 mln zł – to część inwestycji realizowanych w ramach przebudowy linii kolejowej E59 na odcinku Poznań Główny – Szczecin Dąbie. W połowie lutego, po zakończeniu odbiorów technicznych i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, tunel zostanie udostępniony mieszkańcom.

Podziel się:

Ostatnio dodane: