Nowe pociągi dla Kolei Wielkopolskich. „Charakteryzują się nowoczesnym designem”

Jeden z nowych egzemplarzy elektrycznych zespołów trakcyjnych Elf 2 pojawił się w Poznaniu i odbył już swoją pierwszą podróż.

W imieniu samorządu nowe pociągi uroczyście odebrał Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa Wielkopolskiego. Zakupione Elfy 2 charakteryzują się nowoczesnym designem, zarówno zewnętrznym, jak i przestrzeni pasażerskiej. Przestrzenne, klimatyzowane wnętrze wyposażone jest w wygodne fotele, drzwi oddzielające przedsionki od strefy dla podróżujących, dynamiczny system informacji pasażerskiej przekazywanej na wyświetlaczach elektronicznych, interkom zapewniający komunikację pasażerów z maszynistą oraz system emisji reklam i zliczania pasażerów. Elf 2 posiada monitoring wewnętrzny i zewnętrzny z podglądem i zapisem w kabinie maszynisty. Prędkość eksploatacyjna pojazdu wynosi 160 km/h, a liczba miejsc siedzących 286.

Zakup nowych pociągów został sfinansowany przez samorząd województwa Wielkopolskiego (z wykorzystaniem dotacji z Unii Europejskiej). Inwestowanie w transport kolejowy wpisuje się w strategię samorządu, który chce przekonać mieszkańców Wielkopolski, żeby to właśnie pociąg stał się dla większości z nich podstawowym środkiem podróży.

mat. pras. / SS

Podziel się:

Ostatnio dodane: