Nowe drogi w Wielkopolsce. Umowy na ponad 20 mln zł już podpisane

wojewoda Michał Zieliński fot. WUW

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał 10 kolejnych umów z samorządami wartości ponad 20 mln zł na dofinansowanie zadań drogowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Dzięki dofinansowaniu w wysokości 2,7 mln zł powiat kościański przebuduje drogę powiatową nr 3962P (ul. Łąkowa w Kościanie), samorząd powiatu pleszewskiego za 507 tys. zł planuje przebudowę drogi powiatowej nr 3090P (ul. Kolejowa) w Gizałkach, a powiat leszczyński za 4,2 mln zł rozbuduje drogę powiatową nr 4791P na odcinku od DK 12 do Pawłowic. Natomiast powiat jarociński przeznaczy otrzymane 4,4 mln zł na przebudowę drogi powiatowej nr 3740P Żerków – Bieździadów.

– Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to program, który umożliwia realizację inwestycji, które służą przede wszystkim mieszkańcom – podkreśla wojewoda Michał Zieliński. – To modernizacja i budowa dróg, które pozwalają im dotrzeć do szkoły, pracy, czy też szpitala.

Dofinansowanie otrzymały także samorządy w powiecie poznańskim: Luboń kwotą 3,7 mln zł dofinansuje remont odcinka ul. Żabikowskiej, gmina Kleszczewo wyda 504 tys. zł na budowę drogi z chodnikami i zjazdami przy ul. Lawendowej w Gowarzewie, a gmina Kostrzyn dzięki wsparciu w wysokości 584 tys. zł wybuduje ulicę Spokojna w Siekierkach Wielkich.

Gmina Suchy Las zamierza 1,3 mln zł przeznaczyć na budowę ulicy Kwiatowej w Golęczewie, Pobiedziska – 1,7 mln zł na przebudowę układu komunikacyjnego w rejonie ulic Władysława Jagiełły, Zielonej i Tysiąclecia wraz z odwodnieniem, a gmina Komorniki za 837 tys. zł będzie mogła zrealizować budowę ul. Garncarskiej w Plewiskach.

– Podpisane dziś umowy to dofinansowanie inwestycji, które pozwolą na rozwój bezpiecznej i nowoczesnej infrastruktury drogowej – wyjaśnia wojewoda. – Kolejne edycje programu są dowodem na to, że współpraca administracji rządowej i samorządowej daje możliwość realizacji nowych inwestycji, które są potrzebne dla mieszkańców i rozwoju całego regionu.

W tegorocznej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg do wielkopolskich samorządów trafi ponad 233 mln zł, co pozwoli na realizację 150 zadań, w tym 42 powiatowych i 108 gminnych. To 184 km nowych i wyremontowanych dróg w regionie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: