Nowe boisko i nowe drogi w Wielkopolsce dzięki rządowym środkom

wojewoda Michał Zieliński, otwarcie boiska, Kaszczor fot. WUW

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński wziął udział w uroczystym otwarciu boiska wielofunkcyjnego w Kaszczorze w powiecie wolsztyńskim oraz dwóch dróg w powiecie szamotulskim. Inwestycje zostały zrealizowane dzięki pieniądzom z budżetu państwa.

Przy Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego z Oddziałem Integracyjnym w Kaszczorze powstało boisko wielofunkcyjne: można na nim grać w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę oraz tenisa, a cały teren został ogrodzony, zagospodarowany, ma też poprowadzony drenaż i wykonane nowe oświetlenie.

Inwestycja zyskała dofinansowanie ze środków z Ministerstwa Sportu i Turystyki z programu „Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2021” w wysokości 404 738 zł, przy całkowitej wartości zadania 867 242 zł.
– Jestem pewien, że nowoczesny obiekt sportowy znakomicie posłuży uczniom, przedszkolakom, ale i całej społeczności lokalnej, przyczyniając się do podniesienia poziomu kultury fizycznej w gminie Przemęt – mówił wojewoda podczas uroczystego otwarcia boiska.

W Kaszczorze oficjalnie otwarta została również ul. Akacjowa, którą zbudowano dzięki 340 139 zł dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wojewoda wziął dziś udział także w odbiorze dwóch innych inwestycji drogowych – tym razem w powiecie szamotulskim. Skrzyżowanie drogi powiatowej nr 1865P Kaźmierz – Mrowino z drogą gminną nr 243520P oraz drogą wewnętrzną w Kaźmierzu zostało przebudowanena na skrzyżowanie typu rondo dzięki 1,2 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych. Z kolei 2,7 mln zł zostało przeznaczone na przebudowę drogi powiatowej nr 1855P Śmiłowo – Gałowo, odcinek od ronda w Gałowie do ronda w Jastrowie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

– Jestem przekonany, że nowe i odnowione drogi to lepsze perspektywy życia mieszkańców, poprawa bezpieczeństwa na drogach – podsumował wojewoda – ale także impuls rozwojowy dla firm z Wielkopolsce.

Podziel się:

Ostatnio dodane: