Nowe autobusy w miejskiej komunikacji. MPK podpisało umowę

Mercedes Conecto w barwach MPK fot. MPK

15 autobusów Mercedes-Benz Conecto G już w przyszłym roku zasili flotę MPK. Spółka właśnie podpisała umowę z producentem EvoBus Polska, a dzięki skorzystaniu z prawa opcji kupiła jeszcze kolejnych 5 pojazdów.

– Zależy nam na tym, aby komunikacja miejska była jak najbardziej niezawodna, a podróże naszymi pojazdami bezpieczne i komfortowe – mówi Krzysztof Dostatni, prezes Zarządu MPK Poznań. Utrzymanie wysokiego standardu floty realizujemy między innymi poprzez sukcesywną wymianę wysłużonych pojazdów na nowe. Autobusy przegubowe, które kupujemy, zastąpią wycofywane z ruchu liniowego ponad 15-letnie pojazdy, które nie spełniają najwyższych norm emisji spalin.

Najkorzystniejszą ofertę w przeprowadzonym przez MPK Poznań postępowaniu przetargowym złożyła firma EvoBus Polska i to ona dostarczy 20 pojazdów Mercedes-Benz Conecto G. Mają one dotrzeć do poznańskiego przewoźnika najpóźniej do końca lipca 2023 roku.

– Mercedes-Benz Conecto to sprawdzony model autobusu doceniany w wielu polskich miastach za swoje wyjątkowe walory ekonomiczno-użytkowe – podkreśla Artur Konarski, prezes zarządu EvoBus Polska. – Jest nam bardzo miło, że odpowiadając na zdefiniowane w przetargu potrzeby zamawiającego mogliśmy zaoferować pojazdy tego nowoczesnego, bezpiecznego i ekonomicznego modelu autobusu marki Mercedes-Benz.

Autobusy Mercedes-Benz Conecto G będą wyposażone podobnie jak pozostałe we flocie MPK Poznań: niskopodłogowe i przystosowane do przewozu osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Przestrzeń pasażerska będzie wyposażona w klimatyzację, monitoring oraz system informacji pasażerskiej, składający się z tablic i wyświetlaczy w środku autobusu, systemu zapowiedzi głosowych oraz monitorów informacji publicznej.

Wykonawca także przeszkoli pracowników MPK – kierowców i służby techniczne – z obsługi autobusów. To istotna kwestia, ponieważ to pierwsze mercedesy przegubowe we flocie MPK Poznań.

Podziel się:

Ostatnio dodane: