Nowa zieleń w centrum Gniezna. Samorząd odbrukowuje miasto

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Nowe drzewa i lepsze warunki dla tych, które już tam rosną, na ulicy Chrobrego i nowe rośliny na gnieźnieńskiej starówce. Prezydent Tomasz Budasz zapowiada więcej zieleni w centrum Gniezna.

Jak informuje Radio Poznań, Zakład Zieleni Miejskiej w Gnieźnie ma za zadanie odbrukować chodniki w centrum i miejsca na samej starówce, żeby można było posadzić tam więcej drzew i zieleni niskiej.

Zmiany dotyczą przede wszystkim ulicy Bolesława Chrobrego – tam już powiększono 19 mis, w których rosną drzewa, a w miejscach, gdzie jest to możliwe, zostaną dosadzone nowe. Będą to klony – jak podkreślił prezydent Gniezna, gatunki drzew są specjalnie dobierane tak, by wytrzymały niełatwe warunki życia w mieście, a dodatkowo nie były zbyt wysokie, bo wtedy pogorszą komfort życia mieszkańców, zasłaniając im światło w domach.

Prezydent zapewnił też, że drzewa zostaną posadzone na innych staromiejskich ulicach i samej starówce tam, gdzie będzie to możliwe. Apelowali o to mieszkańcy, którym pusty, niezacieniony plac i ulice dały się bardzo we znaki tego lata.

Miejmy nadzieję, że drzewa i zieleń niska znajdą się też na ulicy Mickiewicza, przed teatrem im. Fredry. Przypomnijmy, że to właśnie ten plac został uznany za gnieźnieński symbol betonozy przez radnego Tomasza Dzionka. By udowodnić, że nie jest to opinia na wyrost, radny 3 lipca usmażył na jednej z ławek stojących na placu jajecznicę i omlet, co nagrał i zamieścił na swoim profilu na Facebooku. Usmażenie zajęło mu zaledwie kilkanaście minut, co nie powinno dziwić: dzień był upalny, ławka stała w pełnym słońcu, w dodatku była metalowa i pomalowana na czarno.

Podziel się: