wtorek, 5 grudnia, 2023

Nowa zieleń na rondzie. Dzięki budżetowi obywatelskiemu

Zarząd Dróg Miejskich kończy nasadzenia zieleni w rejonie ronda Mycielskich na Szczepankowie, na ulicach Ostrowskiej i Ługańskiej. Nasadzenia były możliwe dzięki środkom z projektu Zielone Fyrtle Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

– Posadzone zostały już wiśnie piłkowane, jesiony wąskolistne, dęby czerwone i klony polne, łącznie 37 drzew – wylicza Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa ZDM. – To jednak nie koniec prac. Przy ulicach rosnąć będą także róże i szafirki – wykonawca posadzi 430 sztuk krzewów i 4 000 sztuk cebulek. Drzewa zostaną zabezpieczone drewnianymi palikami, a teren przy nasadzeniach wyłożony mulczem. Zieleń będzie objęta dwuletnią pielęgnacją gwarancyjną. Łączy koszt wszystkich prac to ponad 150 tysięcy złotych.

Efekt prac jest widoczny już teraz, ale najpiękniej będzie tam na wiosnę przyszłego roku, gdy zakwitną wiśnie i szafirki, ciesząc oczy okolicznych mieszkańców.

– Warto dodać, że to nie jedyne nasadzenia jakie planujemy wykonać w tym roku w ramach projektu PBO Zielone Fyrtle – podkreśla Agata Kaniewska. – Dzięki głosom mieszkańców drzewa i zieleń niska zostaną posadzone przy skrzyżowaniu ulic Browarnej i Leszka, na ul. Arkońskiej, przy skrzyżowaniu ulic Krzesiny i Pabianickiej i na rondzie Krzesiny. Nowe drzewa, krzewy i byliny będą również na ul. Szarotkowej, a zieleń niska ozdobi przestrzeń przed przedszkolem przy ul. Nadolnik.

Źródło: ZDM
Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoNowa zieleń na rondzie. Dzięki budżetowi obywatelskiemu