sobota, 9 grudnia, 2023

Nowa ulica na Grunwaldzie. Kto będzie jej patronem?

Ulica na Grunwaldzie, która ma połączyć Jawornicką i Babimojską, miałaby nosić imię Unii Europejskiej. Taką propozycję ma miejski radny Grzegorz Jura z KO, ponieważ w przyszłym roku minie 20 lat, odkąd Polska stała się członkiem UE.

Grzegorz Jura powiedział Radiu Poznań, że 20 lat od wstąpienia Polski do UE powinno zostać odpowiednio uczczone, biorąc pod uwagę to, ile zawdzięczamy UE, jeśli chodzi o rozwój cywilizacyjny, gospodarczy i społeczny. Nazwanie imieniem UE ulicy byłoby odpowiednim uhonorowaniem i uczczeniem 20 lat w UE.

Ulica może nie znajduje się w szczególnie prestiżowej okolicy – miałaby łączyć ulice Jawornicką i Babimojską na Grunwaldzie. Ale za to tuż obok jest rondo im. Krzysztofa Skubiszewskiego, a radny chciałby, aby w tym rejonie powstały skwery byłych ministrów spraw zagranicznych: Władysława Bartoszewskiego oraz Bronisława Geremka, a także ulica Jana Kułakowskiego – był negocjatorem członkostwa Polski w Unii Europejskiej. W ten sposób wszyscy patroni wstąpienia Polski do UE byliby uhonorowani w sąsiedztwie.

By tak się stało – decyzję muszą podjąć wszyscy radni podczas sesji, a wcześniej zaopiniować miejscowa rada osiedla. Projekt nazwy ulicy trafi więc prawdopodobnie na sesję dopiero w styczniu przyszłego roku.

Źródło: Radio Poznań
Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoNowa ulica na Grunwaldzie. Kto będzie jej patronem?