Nocne prace w centrum Poznania. Może być głośno!

prace Fredry, Gwarna, Mielżyńskiego fot. PIM

Prace prowadzone w ramach Programu Centrum w okolicy Okrąglaka w najbliższym czasie mogą dać się we znaki mieszkańcom. Przez trzy noce w tym tygodniu może być głośno, jak ostrzega spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przez trzy noce, od 24 do 27 stycznia, u zbiegu ul. Fredry i Gwarnej będą prowadzone prace przy przebudowie sieci teletechnicznej i energetycznej, co spowoduje konieczność ograniczenia ruchu pieszych.
„Aby niedogodności były jak najmniej dotkliwe, przeprowadzone zostaną nocą, gdy ruch pieszych jest znikomy” – informuje spółka. – „Prace przewidziane są na trzy kolejne noce – od 24 do 27 stycznia (od wtorku wieczorem do piątku rano). Realizacja tych robót może wiązać się czasowymi utrudnieniami dla pieszych oraz hałasem”.

Prowadzone są także prace przy przebudowie południowej strony pl. Wolności, a także na ul. Gwarnej, gdzie trwa rozbiórka zadaszenia, i Kantaka. Natomiast w ubiegłym tygodniu sfrezowana została nawierzchnia na skrzyżowaniu ul. 27 Grudnia i Ratajczaka. Trwa przebudowa torowiska na ul. Fredry, gdzie zakończyło się układanie szyn między mostem Teatralnym a ul. Kościuszki, trwają też prace przy sieci wodno-kanalizacyjnej w ul. Mielżyńskiego. Szyny są już także ułożone na placu Cyryla Ratajskiego.

Podziel się:

Ostatnio dodane: