Nocna akcja służb w centrum Poznania. Co się wydarzyło?

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

136 osób wylegitymowanych, tyle samo skontrolowanych pojazdów – i prawie 80 wykroczeń ukaranych mandatami. Podczas nocnej akcji służb w centrum miasta policjanci zatrzymali też dwa prawa jazdy, wykryli jedno podrobione i ukarali jednego kierowcę, który był pod wpływem alkoholu.

Policjanci, strażnicy graniczni, strażnicy miejscy i inspektorzy transportu drogowego w nocy z 4 na 5 sierpnia zorganizowali kolejną akcję kontroli pojazdów i kierowców świadczących usługi przewozowe – zwłaszcza te z pomocą aplikacji. Kontrola odbyła się w centrum Poznania, bo to tam najwięcej osób szuka transportu do domu po zabawie na Starym Rynku.
“Chcemy, żeby mieszkańcy oraz turyści, którzy nas odwiedzają, czuli się bezpiecznie wybierając miasto Poznań na miejsce swoich towarzyskich spotkań, po zakończeniu których spokojnie wrócą do swoich domów” – informuje Komenda Miejska Policji na swoim profilu na Facebooku.

Podczas nocnej akcji funkcjonariusze wylegitymowali 136 osób, skontrolowali 136 pojazdów, ujawnili niemal 80 wykroczeń, za które zostały nałożone mandaty karne, a także zatrzymali 2 prawa jazdy i 19 dowodów rejestracyjnych, sprawdzili też licencje na wykonywanie odpłatnego przewozu.

“Ponadto odbyły się kontrole uprawnień do kierowania pojazdami, podczas których ujawniono 1 podrobiony blankiet prawa jazdy” – informuje policja – “oraz stanu trzeźwości kierowców, gdzie jeden z kierujących poruszał się na podwójnym gazie!”.

Akcja była zorganizowana przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KMP Poznań tradycyjnie przy współpracy Straży Miejskiej Miasta Poznania, Straży Granicznej w Poznaniu oraz Inspekcji Transportu Drogowego w Poznaniu.

Podziel się: