Niezwykły Sylwester na poznańskim Łazarzu. O północy zapłonie specjalnie przygotowana scenografia

Sylwester Sąsiedzki, Eki z Małeki fot. ROŚŁ

Trwa już usuwanie samochodów z okolic skweru Eki z Małeki, o 23.30 zagra DJ Soina, a o północy, zgodnie z tradycją, zapłonie specjalnie przygotowana scenografia autorstwa Łukasza Trusewicza. Sąsiedzki Sylwester na skwerze Eki z Małeki zaprasza!

Już po raz ósmy na łazarskim skwerze Eki z Małeki odbędzie się Sąsiedzki Sylwester, który w tym roku rozpocznie się o godzinie 23.00. Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Pół godziny później dla sylwestrowych gości zagra DJ Soina. Sylwestrowi goście nie będą też głodni: będzie na nich czekał grill z mięsnymi oraz wegetariańskimi przekąskami.

Około północy zgodnie ze zwyczajem zapłonie scenografia przygotowana przez artystę i społecznika Łukasza Trusewicza – w tym roku będzie to płonąca rzeźba, inspirowana wydarzeniami mijającego roku. Po sylwestrze rzeźba stanie w przestrzeni publicznej i będzie służyła do zbierania plastikowych nakrętek.

Skwer, ze względu na imprezę, będzie zamknięty dla ruchu, tak samo jak ulica Małeckiego na odcinku od ul. Strusia do rynku Łazarskiego. 31 grudnia 2022 r. i 1 stycznia 2023 r. do godz. 8:00 na skwerze i ul. Małeckiego obowiązuje też zakaz zatrzymywania się – właśnie trwa usuwanie samochodów, które pozostały w strefie mimo informacji o konieczności ich usunięcia.

Organizatorem Sąsiedzkiego Sylwestra na skwerze Eki z Małeki jest Fundacja Otwarta Strefa Kultury. Wydarzenie dofinansowano ze środków Rada Osiedla Św. Łazarz i Miasta Poznań oraz przy wsparciu Fundacji Bezlik.

Podziel się:

Ostatnio dodane: