Niezwykły konkurs upamiętniający niezwykłe powstanie

Szymon Szynkowski vel Sęk
Konkurs „Żywe Powstanie” ma pomóc z dotarciem o Powstaniu Wielkopolskim do młodych wielkopolan. Główną nagrodą jest powstańczy lot zwiadowczy nad walczącym miastem!

Konkurs ma na celu promocję Powstania Wielkopolskiego wśród uczniów wielkopolskich szkół i jest kolejnym etapem inicjatywy #odnawiamykwatere, czyli renowacji kwatery Powstańców Wielkopolskich i Śląskich na warszawskich Powązkach. Dotychczas udało się wyremontować pomnik. Teraz będą zbierane pieniądze na remont nagrobków.

– Cieszę się, że projekt „Żywe Powstanie” jest elementem znacznie szerszego zestawu różnych działań w związku z upamiętnieniem Powstania Wielkopolskiego – mówi Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych. – To jest takie bardzo wielkopolskie i poznańskie podejście, że nie jest to inicjatywa jednorazowa, tylko jest to konsekwencja wcześniej podejmowanych aktywności połączona z pewnym planem na przyszłość.

Sam konkurs kierowany jest do uczniów szkół średnich. Organizatorami są Instytut Poznański i Stowarzyszenie Projekt Poznań. Uczniowie, którzy zdecydują się na wzięcie udziału w konkursie będą mogli popisać się swoimi umiejętnościami plastycznymi lub lekkim piórem. Każda chętna szkoła może sama zgłosić się do konkursu. Dodatkowo dostanie materiały edukacyjne dotyczące Powstania Wielkopolskiego, które może rozdać za darmo swoim uczniom.

Konkurs potrwa do 15 października 2019 r. Więcej informacji na jego temat (łącznie z regulaminem) można znaleźć tutaj.

mat. pras. / SS

Podziel się:

Ostatnio dodane: