Nietypowa kolizja na parkingu. Kobieta zaparkowała na innym aucie

kolizja podczas parkowania fot. policja Gniezno

Wybite szyby i zniszczona karoseria – to efekt parkowania auta przez pewną mieszkankę Gniezna na osiedlowym parkingu. Swoje Audi A3 zaparkowała na… innym aucie. “41-letnia mistrzyni parkowania z Gniezna” – podsumowali policjanci, wręczając jej spory mandat.

Do nietypowego parkowania doszło 25 czerwca o godzinie 2.20 na osiedlowym parkingu przy ulicy Roosevelta, jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie. 41-letnia mieszkanka Gniezna w czasie manewru parkowania straciła panowanie nad swoim autem i dosłownie wjechała na samochód stojący po sąsiedzku. Efektem są wybite szyby i zniszczona karoseria auta.

“O tym, że parkowanie może sprawiać trudności kierowcom, którzy mają prawo jazdy nawet kilka lat, wiadomo nie od dziś” – dodają policjanci. – “Wielu z nich ma także problemy z poruszaniem się, czy parkowaniem przodem lub na wstecznym biegu. Na to nie ma jednak żadnego usprawiedliwienia, a osoby, które mają braki w technice jazdy, powinny udać się na kurs doszkalający. Dzięki temu można uniknąć wielu nieprzyjemności dla siebie, a także innych uczestników ruchu. Przestrogą dla kierowców mogą być zamieszczone poniżej zdjęcia ze spowodowanej przez 41-latkę kolizji”.

Sprawczyni została przez policjantów z gnieźnieńskiej drogówki ukarana mandatem karnym w wysokości 1000 złotych. Była trzeźwa.

Podziel się: