Nieprzytomny mężczyzna na progu domu. Mieszkańcy wezwali policję

policja fot. Sławek Wąchała

Mieszkaniec jednego z domów przy placu Kościelnym w Skokach, zaniepokojony hałasem przed wejściem, wyjrzał przed dom i zobaczył nieprzytomnego mężczyznę leżącego na progu. Natychmiast zadzwonił pod numer 112.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu, zdarzenie miało miejsce 10 marca kilkanaście minut przed godziną 21.00. Mieszkaniec, który zaniepokojony hałasami wyjrzał przed dom, znalazł na progu nieprzytomnego mężczyznę. Niestety, nie potrafił powiedzieć dyżurnemu, czy mężczyźnie coś dolega poza tym, że jest nieprzytomny.

„Na miejscu czynności podjął patrol dzielnicowych KP Skoki” – wyjaśnia KPP Wągrowiec. – „Okazało się że jeden z mieszkańców gminy doprowadził się do takiego stanu upojenia alkoholem, że wymagał interwencji służb. Został on doprowadzony do wytrzeźwienia do wągrowieckiej jednostki policji. Po wytrzeźwieniu został zwolniony. Konsekwencją takiego obrotu sprawy jest z góry ustalona opłata w wysokości 230 zł, którą obowiązek ma zapłacić każdy doprowadzony do wytrzeźwienia”.

Dodatkowo 46-latek, gdy wytrzeźwiał, dostał też mandat karny.
„Za popełnione wykroczenie z art 140 KW – nieobyczajny wybryk grozi kara grzywny w wysokości do 500 złotych” – informują policjanci z Wągrowca.

Podziel się:

Ostatnio dodane: