Nie wiesz jak wybrać ubezpieczenie turystyczne? Sprawdź nasze porady!

Ubezpieczenie turystyczne to twoja polisa na spokojne wakacje. Oczywiście nikt z nas nie planuje, że zgubiony zostanie jego badać, że konieczne będzie pokrycie kosztów leczenia, bo złamiemy nogę, potykając się na hotelowych schodach, ale niestety to się zdarza. Ubezpieczenie turystyczne sprawia, że jesteś przygotowany na takie sytuacje. 

Ubezpieczenie turystyczne — wykup i czuj się bezpiecznie!

Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego rzeczywiście chroni nas w granicach Unii Europejskiej. Warto jednak pamiętać, że takie ubezpieczenie zakłada, że zwrotowi podlegają jedynie koszty leczenia i to do pewnego zakresu. A co z transportem do szpitala, jeśli będzie taka konieczność? Ubezpieczenie bagażu nie wchodzi w grę w żadnym bezpłatnym ubezpieczeniu. Oczywiście na ogólnych warunkach ubezpieczenia większości z nas uda się pojechać i wrócić z wakacji, co jednak jeśli po drodze wydarzy się nieprzewidziana sytuacja. Warto zdawać sobie sprawę, że koszty, które w związku z nią trzeba będzie ponieść, mogą być wielokrotnie większe od kosztów ubezpieczenia. Warto więc chyba zapłacić za spokój, niezależnie czy lecisz do UE, czy poza kontynent. Ubezpieczenie turystyczne gwarantuje ci bezcenny spokój. Więcej dowiesz się na https://wakacyjnapolisa.pl/

Ubezpieczenie kosztów leczenia i nie tylko — jak wybrać ubezpieczenie podróżne?

Wybierając ubezpieczenie, przede wszystkim zajrzeć trzeba w ogólne warunki ubezpieczenia. To tutaj znajdziesz wszystkie informacje dotyczące tego, jakie koszty zwróci ci ubezpieczyciel. Podstawowa sprawa to oczywiście wysokość kosztów leczenia, jakich zwrot (i w jakich warunkach) gwarantuje ubezpieczyciel. Dzisiaj ważne jest także np. ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu np. z powodu pozytywnego wyniku testu na Covid. Jeśli chcesz, aby ubezpieczyciel zwrócił ci w takim przypadku zapłaconą np. zaliczkę, musisz wybrać specjalny rodzaj ubezpieczenia. Ubezpieczenie obejmuje uprawianie sportów, ale tylko tych niezwiązanych z podwyższonym ryzykiem. Jeśli chcesz się ubezpieczyć na wypadek kontuzji doznanej przy ryzykownym sporcie, musisz pomyśleć o dodatkowym, specjalny ubezpieczenia.

W skład ubezpieczenia turystycznego wchodzą różnego rodzaju świadczenia, wszystko zależy od twoich potrzeb, ryzyka związanego z wyjazdem i środkami finansowymi, jakie jesteś gotowy przeznaczyć na ubezpieczenie. Z popularnym rozwiązań, warto rozważyć:

ubezpieczenie bagażu do kwoty nawet 4000 złotych (obejmuje najczęściej zgubienie przez linie lotnicze, kradzież, zniszczenie), może dotyczyć także ubezpieczenia sprzętu sportowego czy elektroniki;
opieka stomatologiczna – z reguły nie ma jej w podstawowych pakietach lub obejmuje śmieszne kwoty refundacji;
zakwaterowanie osób towarzyszących – na wypadek wypadku i konieczności ściągnięcia najbliższych, którzy będą mogli czuwać np. w szpitalu;
ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) – np. od strat w hotelu, które zostaną nam przypisane (nie jest przydatne tylko w przypadku osób, które mają już takie OC i działa ono także w podróży zagranicznej).

Z pomocą przyjdzie: https://kalkulator.wakacyjnapolisa.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/

Ubezpieczenia turystyczne — porównaj oferty

Ubezpieczenie turystyczne może kosztować bardzo różnie i trzeba się z tym liczyć. Dlatego zawsze warto porównać oferty choćby od 2-3 ubezpieczycieli. Nie warto przepłacać za tę samą ofertę, natomiast warto ubezpieczyć się, że współpracujesz ze sprawdzonym i rzetelnym ubezpieczycielem, który zagwarantuje ci pomoc zgodnie z zapisami umowy.

Artykuł sponsorowany