Rzeka Warta wieczór fot. Sławek Wąchała

Nie będzie kłopotu ze śmieciami nad Wartą?

Temperatury w ciągu dnia dochodzą do 20 stopni Celsjusza, słońce świeci, a niebo jest bezchmurne. Nic więc dziwnego, że coraz więcej poznaniaków wybiera się nad Wartę. Miejskie służby specjalnie dla nich ustawią 135 pojemników na odpady.

Jak informuje Urząd Miasta Poznania, nowe pojemniki pojawią się nad rzeką w najbardziej uczęszczanych miejscach, by przypominać poznaniakom o konieczności zachowania porządku nad wodą. Jak wiadomo z doświadczeń lat poprzednich, chętnie przynosimy nad wodę napoje i przysmaki na grilla, ale znacznie mniej chętnie zabieramy je ze sobą z powrotem…

Kosze mają sprawić, że nikt nie będzie musiał daleko szukać miejsca, do którego trzeba wyrzucić – oczywiście posegregowane – odpady. A służby miejskie będą pilnować, by odpoczywający nad Wartą z tych koszy korzystali. A warto przypomnieć, że za wyrzucanie śmieci w miejscu publicznym grozi mandat do 500 zł.

W tym roku miasto przeznaczyło na sprzątanie terenów nadrzecznych oraz na pojemniki na odpady, w tym betonowe kosze na na popiół i żar z grilla, ponad 2 miliony złotych. To tam poznaniacy mają wrzucać swoje odpady, a gdyby tego nie robili, to ci, którzy je znajdą, mogą je zgłosić straży miejskiej telefonicznie – 986, mailowo – sm@um.poznan.pl lub poprzez aplikację Smart City Poznań.