Sprawdzanie zgód TCF
środa, 26 marca, 2025

Poważny wypadek trzech pojazdów w Wielkopolsce. Trzy osoby poszkodowane

Trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku groźnego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Brzeźno. W akcji ratunkowej uczestniczyły jednostki straży pożarnej oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego.

10 marca na trasie DK92 w gminie Krzymów doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. W kolizji uczestniczyły dwa samochody osobowe – Opel i Nissan oraz bus marki Renault.

Kierująca Oplem, która została uwięziona w swoim pojeździe. Pozostali uczestnicy wypadku zdołali samodzielnie opuścić swoje pojazdy jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. Bus, którym podróżował tylko kierowca, zjechał z drogi i zatrzymał się na przydrożnym drzewie, natomiast oba samochody osobowe pozostały na jezdni.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano służby ratunkowe. Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 w Koninie oraz ochotnicy z OSP Brzeźno i OSP Paprotnia musieli użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego, by wydostać poszkodowaną z Opla. Kobiecie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, po czym przekazano ją pod opiekę ratowników medycznych.

Drugi zespół pogotowia ratunkowego zajął się pozostałymi uczestnikami wypadku. Ostatecznie kierowcy obu samochodów osobowych wymagali hospitalizacji i zostali przewiezieni do szpitala. W czasie prowadzenia działań ratowniczych droga krajowa była całkowicie nieprzejezdna w obu kierunkach.

Źródło: straż pożarna
Strona głównaKoninPoważny wypadek trzech pojazdów w Wielkopolsce. Trzy osoby poszkodowane