Nauka języka obcego – 7 powodów, dla których powinieneś się jej podjąć

Wszyscy wiemy, że warto uczyć się języków obcych. Ale… właściwie dlaczego? Sprawdź siedem powodów, które zmotywują Cię do rozpoczęcia nauki!

Szkoły językowe nieustannie poszerzają swoją ofertę, książki do nauki języków można kupić w każdej księgarni, ba – nawet w internecie nie brakuje darmowych filmików do nauki angielskiego. W Poznaniu i innych dużych miastach oferta kursów językowych jest największa, ale mieszkańcy wsi i mniejszych miasteczek również mogą się uczyć, np. korzystając z kursów prowadzonych zdalnie (np. przez Skypa).

Wielu z nas planuje naukę, ale wciąż odkładamy ją na bliżej nieokreśloną przyszłość. Jednak jest aż siedem powodów, dla których warto się przełamać i regularnie uczyć języków obcych — np. w szkole języka niemieckiego lub samodzielnie, w domu.

1. Możliwość zdobycia lepszej pracy lub awansu

To najpopularniejszy powód, dla którego dorośli podejmują naukę języka lub zapisują na nią swoje dzieci. Perspektywa lepszej, ciekawej pracy jest bardzo kusząca, pozwala spełniać swoje aspiracje lub podreperować domowy budżet. Szkoły językowe oferują zarówno naukę od podstaw, jak i zajęcia dla zaawansowanych, w tym także naukę branżowego słownictwa i możliwość przygotowania do kursów, które kończą się certyfikatem językowym. To bardzo cenny atut na rynku pracy!

2. Poszerzanie wiedzy o świecie, kulturach, tradycjach

Bez względu na to, czy wybierasz szkołę języka niemieckiego, czy interesuje Cię intensywny kurs z hiszpańskiego lub fińskiego, nauka języka obcego oznacza także zdobywanie wiedzy o świecie, innych kulturach oraz tradycjach. Takie informacje mogą przydać się w najbardziej nieoczekiwanych momentach, a także pozwalają Ci się rozwijać i sprawiają, że możesz zaimponować innym swoją wiedzą.

3. Podróże bez bariery językowej

Wyjazdy za granicę bez obaw, czy się dogadasz, wnoszą podróżowanie na nowy poziom. Możesz do woli zbaczać z utartych (i często zatłoczonych) szlaków turystycznych, więcej zrozumiesz z wizyt w muzeach lub podczas zwiedzania zabytków, możesz także nawiązać znajomości z lokalnymi mieszkańcami lub turystami z innych krajów. To sprawia, że podróże stają się jeszcze bardziej ekscytujące!

4. Czytanie i oglądanie w oryginale

To ogromna zaleta dla miłośników filmów, seriali i książek! Możesz czytać lub oglądać teksty kultury w oryginale, jeśli zdecydujesz się na samodzielną naukę, kurs lub korepetycje. Niemiecki, angielski lub hiszpański to popularne wybory. Z pewnością sprawi Ci wiele satysfakcji możliwość obejrzenia lub przeczytania czegoś w oryginale.

5. Dostęp do nowych źródeł naukowych i informacji

Dla przedsiębiorców i naukowców (lub studentów marzących o karierze naukowej) ten punkt jest szczególnie cenny. Nasz świat szybko idzie do przodu i warto zapisać się na kurs lub korepetycje. Niemiecki, angielski lub inny język pozwala na szybszy dostęp do artykułów, informacji i źródeł naukowych, które mogą okazać się cenne w Twoich pracach badawczych lub… dać Ci przewagę nad konkurencją. Dzięki temu nie jesteś uzależniony od tłumaczeń artykułów, które mogą ukazać się ze znacznym opóźnieniem albo wcale.

6. Zdrowie i lepsza pamięć

Naukowcy odkryli, że nauka angielskiego (np. w Poznaniu lub innym mieście) oraz innych języków poprawia pamięć, zwiększa koncentrację, a nawet obniża poziom stresu. Podczas nauki nasz organizm produkuje endorfiny — hormony szczęścia! Ponadto, jak przy każdym wysiłku (w tym przypadku: umysłowym) spalamy kalorie. Okazuje się, że naukę języków warto włączyć do zdrowego trybu życia!

7. Sposób na odnalezienie pasji

Wiele kursów językowych, rozpoczętych z bardzo prozaicznych powodów (chęć znalezienia lepszej pracy czy zdania egzaminu językowego na wysokim poziomie) kończy się… znalezieniem pasji na całe życie! Nauka języków daje wiele satysfakcji i może stać się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Warto zrobić pierwszy krok w tym kierunku.

Nauka języków obcych może przynieść nam wiele korzyści, a nawet stać się sposobem na relaks po ciężkim dniu. To od nas zależy, jak do niej podejdziemy — jak do przykrego obowiązku czy fascynującej przygody. Rozwój osobisty zawsze procentuje! Jeśli potrzebujesz korepetycji, zapraszamy na stronę https://www.moose.pl/oddzial/oddzial-w-poznaniu.

Artykuł sponsorowany

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze