Natalie Portman w Wielkopolskim Centrum Pediatrii. Były zdjęcia, autografy i czytanie bajki

Natalie Portman w WCP fot. UMWW

Natalie Portman, znakomita aktorka i laureatka Oscara, która gościła w Poznaniu na konferencji Impact’23, odwiedziła Wielkopolskie Centrum Pediatrii. Chętnie pozowała do zdjęć i przeczytała małym pacjentom jedną ze swoich bajek.

Zainteresowanie aktorki zdrowiem najmłodszych nie powinno dziwić: jest znaną bojowniczką nie tylko o prawa kobiet, ale także dzieci, a prywatnie jest mamą dwójki pociech. Gdy więc marszałek Marek Woźniak wyszedł z inicjatywą wizyty w szpitalu dla najmłodszych Wielkopolan, aktorka nie wahała się ani chwili.

„W naszym Wielkopolskim Centrum Pediatrii miałem przyjemność gościć w czwartek Natalie Portman, top speakerkę konferencji Impact’23” – poinformował Marek Woźniak na swoim profilu na Facebooku. – „Światowej sławy aktorka i laureatka Oscara spotkała się z małymi pacjentami, żeby przeczytać im jedną z bajek swojego autorstwa. Towarzyszył jej również Mark Brzeziński, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce”.

Przypomnijmy: konferencja Impact ’23 to jedno z najważniejszych wydarzeń technologiczno-gospodarczych w Europie Środkowo-Wschodniej, które w dniach 10 i 11 maja odbywało się na MTP. Kongres otworzył marszałek Marek Woźniak, gościem był premier Mateusz Morawiecki, a mówcami i prowadzącymi warsztaty – globalni liderzy biznesu, prezesi instytucji finansowych i firm, naukowcy, a jednym z najważniejszych mówców Impact’23 była Natalie Portman.

Wybitna aktorka podczas swojego wystąpienia mówiła o swojej walce o prawa kobiet – podkreśliła przy tym, że nie chodzi tylko o równe płace, ale też o szanse na rozwój i możliwości, jakie maja młodzi ludzie startujący w dorosłe życie. Nadal kobiety tych możliwości mają znacznie mniej. Dlatego aktorka popiera wiele inicjatyw równościowych – prywatnie jest mamą dwójki dzieci i chciałaby, aby jej pociechy żyły już w lepszym i bardziej sprawiedliwym świecie, który nie dzieli ludzi ze względu na płeć.

Natalie Portman jest też autorką książki z bajkami – nic dziwnego więc, że chętnie wybrała się do Wielkopolskiego Centrum Pediatrii na spotkanie z małymi pacjentami, gdy zaprosił ją tam marszałek Marek Woźniak. Wybitna aktorka pozowała do zdjęć z chorymi dziećmi, zwiedziła szpital, rozdała mnóstwo autografów i przeczytała pacjentom jedną ze swoich bajek – po angielsku, ale dzięki obecności ambasadora Marka Brzezinskiego dzieci usłyszały także polską wersję bajki.

Podziel się:

Ostatnio dodane: