Najnowsze sondaże: PiS na pierwszym miejscu. Kto na następnych?

Sejm RP fot. Kancelaria Sejmu Rafał Zambrzycki
Zjednoczona Prawica prowadzi w najnowszym sondażu, w którym Polacy odpowiadali, na kogo zagłosowaliby, gdyby wybory odbywały się dzisiaj. Jednak poparcie 30 proc. wyborców nie wystarczy, by samodzielnie rządzić Polską.

Jak wynika z sondażu telefonicznego Kantar przeprowadzonego 27-28 kwietnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1001 osób w wieku powyżej 18. roku życia dla Faktów TVN i TVN24, na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 21 proc. badanych, a na Polskę 2050 Szymona Hołowni – 20 proc. Na Lewicę głosy oddałoby 9 proc. wyborców, a na Konfederację – 7 proc.

Do Sejmu nie dostałaby się natomiast Koalicja Polska – PSL, która zdobyłaby tylko 5 proc. głosów, oraz Kukiz’15 – z 2 proc. głosów. 8 proc. badanych nie wiedziało, na kogo zagłosuje lub nie chciało tego powiedzieć.

Podobnie wyglądają wyniki sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla Onetu w dniach 24-25.04.2021 r. metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Tu badana próba wyniosła 1100 osób.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to Prawo i Sprawiedliwość otrzymałoby 33,1 proc. głosów i to najlepszy wynik. Polska 2050 Szymona Hołowni otrzymałaby 17,1 proc. poparcia, a Koalicja Obywatelska – 16,1 proc.

Na Lewicę zagłosowałoby 10 proc. badanych, a na Konfederację – 7,7 proc. Do Sejmu nie weszłaby natomiast PSL-Koalicja Polska, na którą zadeklarowało oddanie głosu zaledwie 4,4 ankietowanych. 11,6 proc. badanych z kolei powiedziało, że nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Podziel się:

Ostatnio dodane: