Nagi mężczyzna w centrum Kalisza. Sprawą zajęła się policja

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Kaliscy policjanci interweniowali w centrum miasta wobec zupełnie nagiego mężczyzny, który stał na skrzyżowaniu Złotej i Ciasnej. Agresją wobec niego wykazali się przechodnie, a jak się okazało, potrzebował pomocy medycznej.

Do zdarzenia doszło 19 lipca wieczorem. Jak informuje portal “kalisz24 INFO”, policjanci zostali powiadomieni o tym, że u zbiegu ul. Złotej i Ciasnej znajduje się nagi, 45-letni mężczyzna w otoczeniu agresywnych przechodniów.

Jak stwierdzili policjanci po przybyciu na miejsce, nagi mężczyzna był przestraszony i zdezorientowany, kontakt z nim był utrudniony i ewidentnie wymagał pomocy medycznej, ale o to nikt ze ścigających go nie zapytał i nikt nie wezwał karetki. Zrobili to dopiero policjanci.

Ratownicy medyczni zabrali mężczyznę do szpitala, pod opiekę lekarza specjalisty. Jak podkreśliła podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, policjanci nie otrzymali żadnych informacji świadczących o tym, że mężczyzna zachowywał się agresywnie czy komuś zagrażał.

Podziel się: