Nadajesz paczki do Polski w wakacje? Zobacz, jak długo pójdzie Twoja przesyłka

Mimo wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej na Wyspach wciąż pozostaje wielu Polaków. Chętnie wysyłają paczki do Polski i odbierają przesyłki z kraju, zwłaszcza w czasach, w których podróżowanie jest utrudnione. Czy w związku z aktualną sytuacją i okresem wakacyjnym czas oczekiwania na przesyłkę się wydłuża? Sprawdź, ile zajmuje przesyłka paczki z UK do Polski.
Paczka do Polski w wakacje – czy poczekasz dłużej?

Okres wakacyjny jest gorący nie tylko z powodu wyższych temperatur. W wielu branżach usługi są wówczas realizowane nieco wolniej ze względu na większą liczbę klientów, a jednocześnie pewne braki kadrowe spowodowane urlopami pracowników. Drobne opóźnienia mogą również dotyczyć branży przewozowej i kurierskiej. Nie musisz się jednak obawiać, że na Twoje przesyłki do Polski odbiorcy będą musieli czekać całymi tygodniami. Dzięki profesjonalizmowi firm kurierskich praca odbywa się normalnie, dlatego przesyłki są dostarczane zwykle w ciągu 3 – 5 dni.

Przesyłki do Polski w 24 godziny – czy to możliwe?

Co jednak, jeśli zależy Ci na czasie? Czy istnieje możliwość przyspieszenia wysyłki? Niektóre firmy oferują możliwość dostawy „door to door” (od drzwi do drzwi) w 48 lub nawet 24 godziny. Tego rodzaju ofert najlepiej szukać, korzystając z usług brokera kurierskiego jak np. firma Euro-Paka specjalizująca się w wysyłce paczek do Polski. Tym sposobem znajdziesz najkorzystniejszą opcję wysyłki – zarówno pod względem czasowym, jak i finansowym.

Warto jednak pamiętać, że:

  • ekspresowa paczka do Polski zawsze będzie kosztować więcej niż standardowa,
  • żadna firma kurierska tak naprawdę nie jest w stanie zagwarantować dostarczenia paczki w określonym terminie,
  • jeśli zależy Ci na dostawie przed konkretną datą, pomyśl o wysyłce odpowiednio wcześnie, a zaoszczędzisz sobie stresu i wydasz mniej.
Jaki jest koszt wysyłki paczki z Anglii do Polski?

Każdy, kto choć raz wysyłał paczki do Polski lub korzystał z usług kurierskich w innym zakresie, wie, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jaki jest koszt wysyłki paczki z Anglii do Polski. Cena zależy nie tylko od przewoźnika, ale również od szeregu innych czynników. Ważne są przede wszystkim:

  • wymiary i waga paczki,
  • rodzaj dostawy (standardowa lub ekspresowa, na konkretny adres lub do punktu odbioru, przedpłacona lub za pobraniem itd.),
  • ubezpieczenie.

Oczywiście im większa paczka, tym droższa. Dodatkowo zapłacisz również za ubezpieczenie, pobranie, ekspresową dostawę i inne dodatkowe usługi. Ważne jest także, w jaki sposób zlecasz przewóz paczek do Polski. W tym przypadku lepiej nie kierować swoich kroków bezpośrednio do firmy kurierskiej. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług brokera. Nie tylko otrzymasz porównanie cen u różnych przewoźników, ale również uzyskasz niższą cenę – wszystko dzięki współpracy brokera z konkretnymi przewoźnikami.

Jak wysyłać paczki do Polski?

Jak wysłać paczkę do Polski za pośrednictwem firmy kurierskiej? Obecnie to bardzo proste. Wejdź na stronę brokera i wypełnij formularz. Zazwyczaj zostaniesz poproszony o podanie wymiarów i wagi przesyłki oraz kraju wysyłki i doręczenia. Zatwierdź dane, a otrzymasz oferty różnych przewoźników. Wybierz najkorzystniejszą, podaj dodatkowe dane, dokonaj wpłaty i czekaj na kuriera, który zjawi się po paczkę w ustalonym terminie.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

avatar