Na poznańskich ulicach zaczęły się wiosenne porządki!

sprzątanie po zimie fot. ZDM

Ściąganie osłon z koron drzew i mat z niższej zieleni, które chroniły rośliny przed aerozolem solnym zimą. Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął sprzątanie poznańskich ulic, chodników i dróg rowerowych po zimie.

Jak zawsze po zimie z poznańskich ulic trzeba usunąć całe kilogramy piasku, którym drogi są wysypane zimą.
„W pierwszej kolejności posprzątane zostaną ulice na długości około 500 kilometrów, 900 tysięcy metrów kwadratowych chodników i ponad 100 tysięcy metrów kwadratowych miejsc postojowych w Strefie Płatnego Parkowania” – informuje ZDM. – „Do tego ponad 130 kilometrów dróg dla rowerów. Jako pierwsze oczyszczane są ulice w centrum oraz główne ciągi komunikacyjne. Następnie oczyszczarki przejadą do kolejnych części miasta”.

Na wielu odsłoniętych klombach i zieleńcach można już podziwiać pierwsze kwiaty: krokusy kwitną na ulicach Dolina i Kościuszki, a irysy – na rynku Łazarskim.

Natomiast na kwiecień ZDM zaplanował letnie porządkowanie ulic – w jego ramach raz na dwa tygodnie zostanie posprzątanych ponad 200 kilometrów nawierzchni głównych i najbardziej ruchliwych ulic. Mniej uczęszczane jezdnie czy drogi rowerowe będą sprzątane doraźnie, tak samo jak te na obrzeżach miasta. ZDM przypomina jednak, że każdy mieszkaniec może zgłosić ulicę wymagającą posprzątania pod adresem: [email protected] i poprzez aplikację Smart City.

W tym roku na sprzątanie poznańskich ulic ZDM przeznaczył około 10,5 milionów złotych.

Źródło: ZDM

Podziel się:

Ostatnio dodane: