sobota, 24 lutego, 2024

Na co warto wybrać się w tym tygodniu? (LISTA)

Brak pomysłów gdzie się wybrać w ciągu nadchodzącego tygodnia? Przygotowaliśmy listę propozycji!

Poniedziałek – 5 lutego 2024

12:00 – Ach te Koty

Pióra, cekiny i brokat w połączeniu z muzyką łączącą rozmaite, wieczne gatunki tworzą atmosferę kultowych kabaretów i paryskich revue. “Ach te Koty” to pełne energii przedstawienie, które dostarcza rozrywki zarówno najmłodszym, jak i starszym widzom! Spektakl “Ach te Koty” jest stworzony dla publiczności w każdym wieku i stanowi wyjątkową okazję, by w ciągu zaledwie godziny doświadczyć na jednej scenie różnorodności artystycznych form wyrazu: od wokalu, przez taniec, akrobatykę, aż po sztukę cyrkową!

Szczegóły można znaleźć tutaj (kliknij).

13:45 – OBSESJA

Film z porywającą kreacją Natalie Portman. Jest to znakomicie skonstruowana zagadka, w której nic nie jest oczywiste. Postacie, dla których rzeczywistość to jedynie iluzja, angażują się w pełną napięcia i uwodzenia grę – pytanie brzmi, kto w niej jest naprawdę obserwatorem, a kto jedynie pozornie obserwowanym? To opowieść przykuwająca uwagę, która intryguje nie tylko dzięki obsadzie pełnej gwiazd.

Szczegóły można znaleźć tutaj (kliknij).

14:30 PIEŚNI ZIEMI

Trzy dekady temu opuściła swoje rodzinne progi. Dzisiaj, z kamerą w ręku, wraca do górskich obszarów na zachodzie Norwegii. Wędrując ścieżkami, którymi kiedyś kroczyli jej rodzice i przodkowie, poszukuje odpowiedzi na pytanie o swoje pochodzenie. To wyprawa w głąb lokalnej historii, ale przede wszystkim jest to eksploracja niezakłóconej przyrody regionu, świadka wiecznego cyklu życia i śmierci. Osobista historia rodzinna przeistacza się w oszałamiający poemat wizualny i dźwiękowy.

Szczegóły można znaleźć tutaj (kliknij).

18:30 – KOS

W okresie wiosennym roku 1794, sytuacja w Polsce jest napięta. Do ojczyzny powraca dowódca Tadeusz Kosciuszko (w tej roli Jacek Braciak), który ma w zamiarze zainicjowanie zrywu narodowego przeciwko zaborcy rosyjskiemu, angażując w to przedsięwzięcie zarówno miejscową szlachtę, jak i lud rolniczy. W jego ślady kroczy oddany towarzysz, dawny niewolnik, Domingo (grany przez Jasona Mitchella). Natomiast ruski rotmistrz Dunin (w tej roli Robert Więckiewicz), bezwzględny w swych zamiarach, jest na tropie Kosciuszki z nakazem aresztowania, dążąc do pojmania wodza przed wybuchem masowej insurekcji.

Szczegóły można znaleźć tutaj (kliknij).

21:00 – BIEDNE ISTOTY

Historia kobiety, która odrzuca swoje powierzchowne istnienie w ograniczonym, jakby pod kloszem świecie, aby wyruszyć w podróż w poszukiwaniu głębszych emocji i rozszerzenia własnej percepcji rzeczywistości.

Szczegóły można znaleźć tutaj (kliknij).

Wtorek – 6 lutego 2024

13:30 – Chłopi

W obrębie zmieniających się sezonów i rytmu prac w gospodarstwie rozwija się opowieść o losach rodziny Borynów oraz enigmatycznej Jagny. To postaci kobiece, a zwłaszcza dramatyczny los Jagny, stają w centrum narracji. Malownicze środowisko wiejskiej społeczności posłuży jako tło dla relacji o ponadczasowym i wyjątkowo istotnym znaczeniu. Opowieść ta dotyka tematu tragicznego romansu i codzienności w niewielkiej wspólnocie, w której surowe normy społeczne narzucają jednostkom ich miejsce w hierarchii, a przekraczanie granic stawia w obliczu poniżenia i wykluczenia.

Szczegóły można znaleźć tutaj (kliknij).

19:00 – Poznań / Stand-up / Bartosz Zalewski

6 lutego – to właśnie tego dnia w atmosferycznym Klubie Miasto zagości Bartosz Zalewski. Jego artystyczny repertuar obejmuje występy w telewizji, udział w roastach, solo stand-upy, podcasty.

Szczegóły można znaleźć tutaj (kliknij). 

20:30 – Dobrzy nieznajomi

Pojedyncza noc i niespodziewane zetknięcie z enigmatycznym sąsiadem o imieniu Harry (w tej roli Paul Mescal) radykalnie przekształcają dotychczasową egzystencję Adama (kreacja Andrew Scotta), który zamieszkuje opuszczony blok mieszkalny w sercu Londynu. W miarę ewolucji ich znajomości, Adam zaczyna być coraz silniej pochłonięty przez odzywające się echa przeszłości, co ostatecznie skłania go do podjęcia decyzji o powrocie do rodzinnego miasteczka, w którym spędził lata młodości.

Szczegóły można znaleźć tutaj (kliknij).

Środa – 7 lutego 2024

17:15 – Obsesja

Jest to genialnie skonstruowana zagadka, w której rzeczywistość bywa zwodnicza i pełna nieoczekiwanych zwrotów.

Szczegóły można znaleźć tutaj (kliknij).

Czwartek – 8 lutego 2024

16:00 – LA CHIMERA

Magiczna opowieść filmowa przesycona romantyzmem, która opowiada o dążeniu do realizacji marzeń. Wszyscy rzekomo pragną swojej Chimery – czegoś, co jest przedmiotem marzeń, choć pozostaje poza zasięgiem. Dla pewnej bandy drobnych przestępców, którzy plądrują pobliskie nekropolie i zajmują się handlem znaleziskami archeologicznymi, owa Chimera to pragnienie natychmiastowego wzbogacenia się.

Szczegóły można znaleźć tutaj (kliknij).

18:15 – BIEG NA SZCZYT – pokaz specjalny

Film przedstawia losy prostego chłopaka, który postanawia dokonać drastycznego zwrotu w swoim życiu, wybierając ścieżkę elitarnej dziedziny sportowej – biegów terenowych. Zdobywa on triumfy na najbardziej prestiżowych zawodach biegowych zarówno na arenie międzynarodowej, jak i w Polsce. Produkcja obrazuje również wyzwania, z którymi musi się zmagać atleta, co skłania go do głębokiej introspekcji, pokory i wytrwałości.

Szczegóły można znaleźć tutaj (kliknij).

Więcej wydarzeń z Poznania można oczywiście znaleźć w naszym kalendarzu.

Strona głównaPoznańNa co warto wybrać się w tym tygodniu? (LISTA)