Mural Kawu w Poznaniu znów zamazany

Reksio fot. L. Łada

Komuś wyraźnie przeszkadzają sympatyczne murale tworzone w Poznaniu przez artystę Kawu, bo systematycznie są zamazywane. Tym razem dostało się Reksiowi, który jest niewidoczny zza bazgrołów. I to już drugi raz!

O przeciwnikach murali Kawu pisaliśmy miesiąc temu, bo właśnie w kwietniu po raz pierwszy murale artysty stały się celem tagerów – w tym właśnie Reksio, namalowany na ścianie schronu przy Kościelnej. Kawu odnowił Reksia, ale dosłownie kilkanaście dni później Reksio znów został zabazgrany.

Murale Kawu stają się coraz bardziej popularne. Jednak wraz ze wzrostem popularności Kawu przybywa też jego przeciwników – a raczej zazdrośników, co można wnioskować po wyglądzie bazgrołów zamazujących prace Kawu.

Popularność Kawu w mieście świadczy o tym, że poznaniakom wcale nie jest obojętna estetyka miasta i że wolą te pogodne, bezpretensjonalne rysunki niż „oficjalne” murale, nie mówiąc już o bohomazach tagerów. I to może tylko cieszyć. Martwi natomiast to, że takie inicjatywy – i murale – są niszczone, najwyraźniej przez osoby, które chcą, by całe miasto było zabazgrane czarną i srebrną farbą w sprayu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: