Motocyklowy Rajd Weteranów: terytorialsi odwiedzili groby poległych na misjach

Motocyklowy Rajd Weteranów fot. 12 WBOT

Kilkunastu żołnierzy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej wzięło udział w 4. Motocyklowym Rajdzie Weteranów, by oddać hołd żołnierzom poległym na misjach zagranicznych.

Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa przypada 29. maja. Z tej okazji uczestnicy Rajdu Motocyklowego Weteranów, który odbył się już czwarty raz w całej Polsce, odwiedzali przez dwa dni groby żołnierzy poległych na misjach poza granicami kraju, by oddać im hołd.

Motocykliści z 12 WBOT udali się do Gniezna, Iwanowic, Dobrosołowa oraz Ślesina, by zapalić symboliczny znicz na grobach poległych weteranów. Wcześniej już odwiedzili kilka grobów poległych żołnierzy, które znajdują się w ich stałym rejonie odpowiedzialności. Przed wyruszeniem w trasę spotkał się z nimi płk Dariusz Wyrzykowski, dowódca 12 WBOT.

– Motocyklowy Rajd Weterana to oddanie hołdu i uczczenie pamięci, żołnierzy, którzy zapłacili najwyższą cenę podczas służby na misjach wojskowych – wyjaśnia st. chor. sztab. Grzegorz Gatkowski, koordynator rajdu 12 WBOT, który sam jest weteranem misji zagranicznych. – W ten sposób okazujemy również wsparcie ich rodzinom, które nagle straciły ukochane osoby.

Podziel się:

Ostatnio dodane: