Motocyklista najechał na prób zwalniający. Zginął na miejscu

spalony motocykl fot. policja Legnica

42-letni mężczyzna kierujący motocyklem wjechał na prób zwalniający i stracił panowanie nad pojazdem. Motocykl się przewrócił, uderzył w przydrożne drzewo i zapalił. Motocyklista zginął na miejscu.

Do tragicznego wypadku doszło 22 kwietnia około 19.00 w miejscowości Krzywa pod Legnicą, jak informuje Komenda Miejska Policji w Legnicy.
– Kierujący motocyklem 42-latek w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu, na progu zwalniającym stracił panowanie nad pojazdem, przewrócił się i uderzył w przydrożne drzewo – wyjaśnia mł. asp. Anna Tersa z KMP w Legnicy. – W wyniku tego zdarzenia motocykl zapalił się. Na miejsce natychmiast udali się policjanci legnickiej drogówki oraz inne służby ratownicze. Niestety, motocyklista w wyniku tego zdarzenia poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci z legnickiej komendy kolejny raz apelują do motocyklistów, aby szczególnie teraz, kiedy warunki pogodowe mogą być zmienne, zachowali czujność i rozwagę na drodze – przypominają, że motocyklistę chroni tylko kask, a on w wielu przypadkach nie wystarcza, by ocalić życie.

Dlatego policjanci przypominają też, by kierowcy jednośladów jechali zgodnie z przepisami ruchu drogowego, a szczególnie pamiętali o dostosowaniu prędkości do warunków, jakie panują na drodze.

Podziel się: