Morrison Tres & Christoph Titz, Atomic Rooster i Republika marzeń. Na co warto się wybrać?

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Niezwykły koncert łączący jazz, rocka i ethno – to Morrison Tres & Christoph Titz. Białoruski zespół Leibonik zaprasza do Klubu pod Minogą, Atomic Rooster do 2Progów, a Polski Teatr Tańca szykuje premierę, “Republikę marzeń”. To bardzo międzynarodowy tydzień!

Poniedziałek, 13 listopada

Tercet czyli kwartet
Teatr Muzyczny, ul. Niezłomnych 1e, Poznań
13 listopada @ 18:00

Trójka aktorów: Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus i kompozytor Wojciech Kaleta, którzy tworzą formę estradową łączą piosenkę, aktorstwo i kabaret.
Przegląd światowych i polskich przebojów lat 70., 80., i 90. Wśród nich największe hity zespołów ABBA, Queen, Bee Gees, ale też piosenki Krzysztofa Krawczyka oraz wiązanki utworów włoskich i hiszpańskich.
Szczegóły tutaj

PRZYPADEK
Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, Poznań
13 listopada @ 19:00

Przypadek uznawany za jeden z najlepszych filmów Krzysztofa Kieślowskiego, to prawdziwy majstersztyk kinematografii będący wzorcem dla wielu współczesnych produkcji. Witek Długosz (wg wielu krytyków najlepsza rola Bogusława Lindy) jest studentem medycyny. Poznajemy go w momencie śmierci ojca.
Szczegóły tutaj

Morrison Tres & Christoph Titz – “Pomiędzy jazzem a Pink Floyd”
Aula Artis, ul. T. Kutrzeby 10, Poznań
13 listopada @ 19:00

Morrison Tres (Polska) & Christoph Titz (Niemcy) to piękny, wirtuozerski i spektakularny projekt, łączący muzykę etniczną z europejskim jazzem i brytyjskim rockiem progresywnym. Hipnotyzujące brzmienie trąbki jednego z najbardziej cenionych i popularnych europejskich trębaczy jazzowych, Christopha Titza, koresponduje z charyzmatycznymi partiami wokalnymi aktora-lalkarza i multiinstrumentalisty, Sambora Dudzińskiego. Wysublimowanym, gitarowym solom kompozytora i autora tekstów, Witka Łukaszewskiego, akompaniują perkusyjne popisy jednego z najlepszych polskich bębniarzy młodego pokolenia, Kajetana Pilarskiego. Całość tworzy klimat podobny do muzyki legendarnych grup progresywnych takich, jak Pink Floyd, King Crimson i SBB. A wszystko na tle głębokiego, przestrzennego brzmienia instrumentów klawiszowych, gongów i łuku!
Szczegóły tutaj

Adam Sobaniec “Głośno myślę”
BaRock Club, ul. Wielka 9, Poznań
13 listopada @ 19:00

Adam Sobaniec – chirurg stand-upu, który dowolnie wycina, zszywa i elektryzuje żywą tkankę publiczności. Człowiek, który wygląda tak jak się zachowuje. Lekko nieokrzesany, ale niesamowicie zabawny.
Szczegóły tutaj

Tango de Buenos Aires Sinfonico
Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1, Poznań
13 listopada @ 19:30

Wyjątkowy wieczór, który przeniesie widzów w magiczny świat tanga, w zupełnie nowym, orkiestrowym wydaniu. Salę koncertową wypełnią między innymi utwory takie jak “Adiós Nonino”, “Oblivion”, “Fuga y misterioso” oraz “Libertango” Astora Piazzoli. Piękna koncertu dopełni wyjątkowy utwór „Misatango – Misa a Buenos Aires”
Szczegóły tutaj

Wtorek, 14 listopada

Kino bez barier: Zielona granica
Kino Pałacowe – Sala 1, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań
14 listopada @ 11:00

„Zielona granica” to najnowsze dzieło trzykrotnie nominowanej do Oscara Agnieszki Holland, którego światowa premiera odbędzie się na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. To opowieść o tym, że każdy z nas może nieoczekiwanie znaleźć się w sytuacji granicznej i zostać zmuszony dokonywać wyborów pomiędzy dobrem a złem.
Szczegóły tutaj

LEIBONIK
Klub pod Minogą, ul. Feliksa Nowowiejskiego 8, Poznań
14 listopada @ 19:00

LEIBONIK – zespół został stworzony w 2014 roku przez barda i intelektualistę Siarhieja Baszlykiewicza. Teksty piosenek zespołu nasiąknięte są wyrafinowanym humorem i poruszają tematy bliskie każdemu Białorusinowi (czy temu ze wsi, stolicy czy na emigracji) ironiczne i poważne, na tematy codzienne i historyczne, zmieniające amplitudę nastroju słuchaczy od beztroskiej zabawy po głęboką zadumę.
Szczegóły tutaj

„Biegnę”, reż. Grażyna Wydrowska, grupa Jest Jak Jest
CK Zamek – Sala Wielka, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań
14 listopada @ 19:00

Spektakl „Biegnę” jest kontynuacją rozważań dotyczących kształtowania się tożsamości dorosłych osób z niepełnosprawnościami, podjętych już w przedstawieniu „Boję się Twoich coraz większych butów”, wystawianym w 2022 roku.
Szczegóły tutaj

Środa, 15 listopada

SIOSTRZEŃSTWO ŚWIĘTEJ SAUNY | SENIOR W MUZIE
Kino Muza – SALA 1, ul. Święty Marcin 30, Poznań
15 listopada @ 15:00

W bujnym, zielonym lesie w południowej Estonii grupa kobiet zbiera się w tradycyjnej saunie. Otoczone dymem i żarem obnażają nie tylko ciała, ale i emocje. Wypędzają z siebie lęki i wstyd, żeby odzyskać siłę i energię do życia.
Szczegóły tutaj

ALICJA W MIASTACH
Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, Poznań
15 listopada @ 17:00

“Alicja w miastach” jest, czwartym filmem Wendersa, ale reżyser często klasyfikuje go jako swój pierwszy, ponieważ odkrywa w nim film drogi jako gatunek. Jest to również pierwszy film Wendersa nakręcony częściowo w USA i pierwszy, w którym występuje jego „alter ego” Phillip Winter (Rüdiger Vogler).
Szczegóły tutaj

SŁAWEK UNIATOWSKI “Wielki Błękit”
Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1, Poznań
15 listopada @ 19:00

Po pięciu latach od debiutanckiej płyty “Metamorphosis”, Sławek Uniatowski powraca z nowym albumem zatytułowanym,, Wielki Błękit” – kolejnym rozdziałem, innym niż debiutancki “Metamorphosis”. Na albumie znajdą się ballady nagrane w duchu lat 70 i 80, ale także utwory dynamiczne.
Szczegóły tutaj

Atomic Rooster
2Progi, Aleja Niepodległości 36, Poznań
15 listopada @ 19:00

Atomic Rooster sławę zyskał w latach 70-tych dzięki takim przebojom takim jak „Tomorrow Night”, „The Devil’s Answer” czy „Death Walks Behind You” oraz umiejętnemu połączeniu rocka progresywnego, bluesa i hard rocka w przekroju twórczości. Gitary, organy Hammonda i klasyczne rockowe rytmy to znak rozpoznawalny grupy.
Szczegóły tutaj

Czwartek, 16 listopada

Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE
Kino Teatr Apollo, ul. Ratajczaka 18, Poznań
16 listopada @ 17:00

To humor na najwyższym poziomie, pełen błyskotliwych, inteligentnych spostrzeżeń na temat rzeczywistości.
Czego możemy się spodziewać? Co kryje się za intrygującym tytułem? Jak to jest mieć wszystko w stand-upie?
Na pierwszy plan wysuwa się znakomita rozrywka oraz przyjazna i radosna atmosfera, którą jak nikt inny Maciej Stuhr potrafi wytworzyć na scenie i widowni. 30 lat doświadczenia estradowego nie pozostaje bez znaczenia, a jego powrót do zabawy z publicznością jest pełen energii i świeżości.

Królewski Balet Klasyczny – “Jezioro Łabędzie”
Aula Artis, ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10, Poznań
16 listopada @ 19:00

“Jezioro Łabędzie” to wyjątkowy spektakl baletowy, wspaniale wykonany przez renomowany Królewski Balet Klasyczny pod dyrekcją Marcin Rolczyńskiego. Ta klasyczna produkcja, stworzona przez Piotra Czajkowskiego, jest jednym z najbardziej znanych i ukochanych baletów na całym świecie.
Szczegóły tutaj

Spotkania z podróżnikami: DUCH ARKTYCZNEGO NOMADY – Krzysztof Lewicki
Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, Poznań
16 listopada @ 19:00

Skuta mrozem Laponia i samotny podróżnik, zapadający się w puch, zakładający obozowiska przy trzydziestostopniowym mrozie, pozbawiony nowoczesnego sprzętu i profesjonalnych ubrań. Zdany na siebie, walczący z zimą, ciężkim terenem i upiorami wyobraźni, rodzącymi się w mroku i samotności.
Szczegóły tutaj

NIE MÓW NIKOMU v. 2 / Adam Ziajski
Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44, Poznań
16 listopada @ 19:00

Mam nieodparte wrażenie, że używanie słów i ich znaczeń z coraz większą intensywnością staje się narzędziem zbiorowej konfrontacji, walki wszystkich ze wszystkimi. Nie budujemy przestrzeni do spotkania w dialogu, szacunku i wzajemnym zrozumieniu. Daliśmy przyzwolenie na życie w świecie budowanym ze strachu i uprzedzeń, w świecie, w którym zawłaszczanie języka realizuje się w fakcie odbierania innym prawa do głosu.
Szczegóły tutaj

Kabaret Neo-Nówka – Tradycje Polskie
Sala Ziemi Poznań Congress Center, ul. Głogowska 14, Poznań
16 listopada @ 19:00

Tym razem zapraszamy na najnowszy program Romana Żurka, Michała Gawlińskiego i Radosława Bieleckiego p.t. Tradycje Polskie! Podobno “Tradycja w narodzie rzecz święta” – czy aby na pewno?
Szczegóły tutaj

POWRÓT ODYSA
Teatr Nowy, Scena Nowa, wejście od podwórka ul. Roosevelta 10, Poznań
16 listopada @ 19:30

Kim dziś jest grecki bohater spod Troi? Czy odarty przez Wyspiańskiego z mitu herosa Odyseusz to zwierciadło lęków, frustracji i tragedii współczesnego człowieka? Jaki stosunek do „obcych” ma nasze społeczeństwo?
Szczegóły tutaj

Republika marzeń | PREMIERA
Polski Teatr Tańca, ul. Stanisława Taczaka 8, Poznań
16 listopada @ 20:00

Sceniczna adaptacja miniatury narracyjnej Brunona Schulza w autorskim opracowaniu Igora Gorzkowskiego. Całość cechować będzie sensualistyczne odczytanie wizualnych metafor, w którym czujący podmiot i żyjące miasto stają się współbohaterami scenicznego “imperium zmysłów”.
Szczegóły tutaj

Źródło: mat. pras.

Podziel się: