Morawiecki o słowach marszałek Witek: „Wyrwane z kontekstu”

Premier Mateusz Morawiecki fot. KPRM
Premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji z wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą skomentował słynną już wczorajszą wypowiedź marszałek Elżbiety Witek w Otyniu w województwie lubuskim.

Przypomnijmy: marszałek była tam z prezentacją programu Polski Ład, a podczas jej wystąpienia grupa mieszkańców głośno skandowała hasła „konstytucja” i „wolne sądy”. Marszałek zapytała wówczas, czy ci, którzy tak protestują, rezygnują też z tego wszystkiego, co zapewnia rząd Prawa i Sprawiedliwości: emerytury w wieku 60 lat, 500 plus, 300 plus lub darmowych leków dla seniorów. Bo jej zdaniem skoro nie zgadzają się z rządem, to nie powinni od niego niczego przyjmować.

Słowa marszałek Witek wywołały powszechne oburzenie, a jej wypowiedź stała się viralem. W komentarzach Polacy przypomnieli jej, że pieniądze na 500 plus i 300 plus pochodzą z podatków wszystkich Polaków, nie dostają więc niczego od rządu, ale ze swoich podatków. A jeśli zasada nie przyjmowania niczego od kogoś, z kim się nie zgadzamy, miałaby obowiązywać, to rząd PiS powinien natychmiast zwrócić wszystkie pieniądze, jakie dostał z budżetu Unii Europejskiej.

Jednak premier Mateusz Morawiecki stanął w obronie marszałek Witek. Podczas konferencji prasowej, jak informuje Wirtualna Polska, powiedział, że słowa marszałek zostały wyrwane z kontekstu, co nie służy poprawie jakości debaty publicznej. Uznał też, że grupa protestujących zachowała się bardzo agresywnie wobec niej, co nie powinno się zdarzać.

Podziel się:

Wydarzenia w Wielkopolsce: