Modernizacja Starego Rynku w Poznaniu na finiszu. „Najtrudniejszy rok dla przedsiębiorców się kończy”

Jacek Jaśkowiak fot. UMP

„Jesteśmy coraz bliżej zakończenia tej niezwykle ważnej inwestycji dla Miasto Poznań i jego mieszkańców” – zapewnił prezydent Jacek Jaśkowiak na swoim profilu na Facebooku, pozując do zdjęcia między dwoma rzędami ogrodzeń trwającej budowy.

Przebudowa centrum miasta daje się poznaniakom coraz bardziej we znaki – im jest cieplej i więcej czasu chcieliby spędzać na świeżym powietrzu i spacerach. Na przykład podziwiając urodę Starego Rynku i popijając kawę w kawiarnianym ogródku. A ponieważ władze miasta obiecały zrobienie wszystkiego, by w tym roku w sezonie ogródki stanęły na Starym Rynku – poznaniacy niecierpliwią się coraz bardziej.

Jednak prezydent Jacek Jaśkowiak w swoim wpisie przypomina, że zadanie nie było łatwe.
„Modernizacja Starego Rynku to nie tylko położenie nowej nawierzchni, ale przede wszystkim wymiana starej infrastruktury m.in. gazowej, wodociągowej, ciepłowniczej, energetycznej czy montaż potężnych zbiorników retencyjnych” – napisał. – „Kolejny taki remont najwcześniej za 70 lat. Cieszę się, że ten niewątpliwie najtrudniejszy rok dla lokalnych przedsiębiorców powoli się kończy i już nie mogę doczekać się ogródków gastronomicznych na układanych właśnie wokół rynku nowych chodnikach”.

Komentujący internauci nie wykazują się już takim optymizmem. Zwracają uwagę prezydentowi, że wszystkie te remonty trwają stanowczo za długo, a mogłyby zostać zakończone znacznie szybciej. Przypominają też o wszystkich firmach z centrum, które upadły z powodu tego remontu oraz utrudnieniach dla poznaniaków, kilkakrotnym wzroście kosztów remontu i kilku przesunięciach terminu oddania Starego Rynku z powrotem do użytku. Sporo sarkastycznych komentarzy wywołało też zapewnienie o tym, że kolejny remont za 70 lat. „Tak, remont za 70 lat, ale poprawki już za 2 lata” – napisał jeden z internautów.

Prawie wszyscy pytali też, kiedy remont wreszcie się skończy – przypomnijmy, że wszystkie prace mają się zakończyć jesienią. Obecnie trwają prace przy nawierzchni, które potrwają do lipca, ale w maju już mają być na tym etapie, że pozwolą na wystawienie ogródków.

Podziel się:

Ostatnio dodane: