Moc atrakcji w wolsztyńskiej parowozowni już na majówkę!

PKP parowóz na linii Poznań - Wolsztyn Szreniawa Parowozownia Wolsztyn fot. Sławek Wąchała

Przejażdżka pociągiem specjalnym 29 i 30 kwietnia, mini parada parowozów 1 maja oraz powrót wielkiej parady 29 i 30 sierpnia. Parowozownia w Wolsztynie zaprasza na wiosenne i letnie imprezy!

Do Wolsztyna będzie warto wybrać się już podczas długiego majowego weekendu. 29 kwietnia o godzinie 11.00 wyruszy stamtąd do Rakoniewic pociąg specjalny „Strażak”. Pasażerowie będą mogli zwiedzić muzeum pożarnictwa i wrócić do Wolsztyna. Z kolei 30 kwietnia pociąg specjalny „Wiejskie klimaty” o godzinie 10.00 zawiezie chętnych do Szreniawy, gdzie będą mogli zwiedzić tamtejsze muzeum rolnictwa i także wrócić pociągiem do Wolsztyna.

Natomiast 1 maja w parowozowni odbędzie się parada w wersji mini, czyli z udziałem parowozów w skali 1:10. O godzinie 9.00 wyruszy pociąg specjalny z lokomotywą spalinową „Pyrlandia”, o 11.00 chętni będą mogli zwiedzić parowozownię z przewodnikiem, a 12.00 – wyruszy „New Orleans Express”, gdzie będzie można słuchać muzyki na żywo w wagonie.

Wśród atrakcji tego dnia będzie jeszcze koncert Wolsztyńskiej Powiatowej Orkiestry Dętej, bicie rekordu Guinnessa w przygotowaniu największej zapiekanki ziemniaczanej, koncerty Orkiestry Tanecznej Wihajster, Kapeli Koźlarskiej ze Zbąszynia, zespołu Dixie Company, zespołu Piwozaury, a o 16.00 przejedzie parada 9 parowozów w skali 1:10. Impreza potrwa do godziny 19.00.

Natomiast główna parada parowozów w Wolsztynie, jedno z najważniejszych wydarzeń kolejowych w Europie, odbędzie się 19 i 20 sierpnia. Będzie tym bardziej wyjątkowa, że odbędzie się po kilku latach przerwy: ostatnia odbyła się przed pandemią, w 2019 roku, no i dlatego, że jest szansa na dokończenie do tego czasu remontu parowozu Pt47-65. Jeśli to sie uda, to będzie mógł wziąć udział w paradzie, razem z lokomotywami z całej Europy. Parada Parowozów odbędzie się już po raz 27.

Podziel się:

Ostatnio dodane: