Młoda Prawica atakuje Jaśkowiaka. „W jakiś sposób nie uczestniczy w życiu miasta”

Jacek Jaśkowiak fot. Karolina Adamska
Przedstawiciele Stowarzyszenia Młodej Prawicy ostro skrytykowali Jacka Jaśkowiaka za jego zaangażowanie w politykę krajową.

Młoda Prawica zwraca uwagę, że kiedy rośnie zainteresowanie Jacka Jaśkowiaka tematami ogólnokrajowymi to jednocześnie zmniejsza się jego aktywnośc w mieście. – Coraz częściej niestety na ważne tematy wypowiadają się jego zastępcy. Prezydent jest rzadko obecny na sesjach rady miasta i w jakiś sposób nie uczestniczy w życiu miasta. Chcemy zwrócić uwagę na pewne zaniedbania obietnic, którego były przez niego składane na przestrzeni lat – powiedział Jakub Eltman, przewodniczący Młodej Prawicy w Wielkopolsce.

Przedstawiciele Młodej Prawicy przypomnieli kilka wypowiedzi Jacka Jaśkowiaka z przeszłości, m.in. tę dotyczącą jego opinii o możliwościach jakie daje bycie prezydentem Polski oraz zapewnieniach, że nie chciałby nim zostać. Mimo deklaracji z przeszłości prezydent Poznania obecnie walczy w prawyborach Platformy Obywatelskiej. Jeżeli je wygra to wiosną zmierzy się m.in. z Andrzejem Dudą w wyborach właśnie prezydenckich.

Poznań: Jacek Jaśkowiak oficjalnie potwierdził start w prawyborach

To jednak nie brak konsekwencji Jaśkowiaka boli polityków najbardziej, a niezrealizowane obietnice wyborcze. Jako jeden z przykładów działacze Młodej Prawicy podają „tramwaj na Naramowice”. – Pięć lat temu komunikacja miejska była sztandarowym tematem kampanii wyborczej. Do kluczowych obietnic pana prezydenta należało zrealizowanie od lat oczekiwanej przez mieszkańców budowy trasy tramwajowej na Naramowice. Wiele razy z jego strony padało twarde zobowiązanie, że trasa zostanie ukończona do końca kadencji (pierwszej, czyli do 2018 roku – red.). Mamy rok 2019 i dopiero pierwsze prace… – wyliczał Mikołaj Kobryński, członek Młodej Prawicy.

Młoda Prawica zwróciła też uwagę na problem jakim są nadchodzące podwyżki cen biletów w komunikacji miejskiej, nie zgadzając się z argumentacją władz miasta, że jest to spowodowane przez decyzje na szczeblu rządowym podjęte przez Prawo i Sprawiedliwość. Działacze są też oburzeni reakcją Jacka Jaśkowiaka na problemy jakie pojawiły się w oczyszczalni ścieków w Koziegłowach. Informacja o awarii nie została opublikowana przez dziewięć miesięcy.

Jacek Jaśkowiak o awarii oczyszczalni ścieków: “Nikt tego nie ukrywał w tajemnicy”

– To nasuwa pytanie, na ile Jacek Jaśkowiak jest włodarzem miasta, a na ile politykiem krajowym, który zamiata pewne sprawy pod dywan, żeby mieć „czyste konto” w czasie prawyborów (…) Chcielibyśmy, żeby prezydent wykonywał swój mandat z jak najwyższą starannością, a nie traktował polityki miejskiej jako trampoliny do polityki krajowej – podsumował Kobryński.

Podziel się:

Ostatnio dodane: