Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego fot. MKiDN

Ministerstwo wstrzymało wypłaty dla artystów. Do czasu wyjaśnienia wątpliwości

W związku z wątpliwościami dotyczącymi rekompensat przyznanych w ramach Funduszu Wsparcia Kultury, minister kultury i dziedzictwa narodowego postanowił wstrzymać realizację wypłat ze środków FWK.

Jak poinformowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, lista beneficjentów została przekazana do pilnej ponownej weryfikacji. O decyzji ministerstwa poinformował też sam jego szef na Twitterze: „Szanowni Państwo, zamiast projektu ustawy antycelebryckiej zdecydowaliśmy wstrzymać wypłaty FWK do czasu pilnego wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Instytucje i przedsiębiorcy kultury czekają na to wsparcie” – napisał minister Piotr Gliński.

Przypomnijmy, że wątpliwości i oburzenie środowiska twórców kultury wywołał sposób podziału środków, o czym informowaliśmy.

MKiDN w komunikacie jeszcze raz wyjaśniło, że rekompensaty za straty spowodowane pandemicznym zamknięciem instytucji i działalności gospodarczej w kulturze obejmują do ok. 40/50 proc. udokumentowanych strat (pomniejszonych o wcześniej otrzymane wsparcie antycovidowe) w okresie od marca do grudnia 2020 r. Są to więc rekompensaty za prawie roczne zamrożenie działalności, których celem jest wsparcie ważnego sektora polskiej gospodarki w obliczu bankructwa.

MKiDN, el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze