Adam Niedzielski fot. KPRM

Minister Niedzielski: “Od kolejnej soboty będziemy mogli zdjąć już maseczki na zewnątrz”

Liczba zakażeń nadal spada i wskaźnik zmniejszył się do 11,4 osoby na 100 tysięcy mieszkańców, jak poinformował dziś minister zdrowia Adam Niedzielski na Twitterze.

“Średnia 7-dniowa nowych zakażeń spadła do ok 4 tys. przypadków – poniżej minimum między II a III falą, które wynosiło ok 5 tys.” – napisał minister. – “Wskaźnik nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców zmniejszył się do 11,4. Od kolejnej soboty będziemy mogli zdjąć już maseczki na zewnątrz”.

Wprawdzie odpowiednie rozporządzenie o zdjęciu maseczek na zewnątrz już zostało wydane i opublikowane, jednak gdyby sytuacja epidemiologiczna się pogorszyła – rozporządzenie mogłoby zostać wycofane. Wszystko jednak wskazuje na to, że tak się nie stanie i rzeczywiście od soboty, 15 maja, nie będziemy musieli nosić maseczek na świeżym powietrzu.

Przypomnijmy, ze zgodnie z grafikiem łagodzenia obostrzeń od 4 maja są otwarte muzea i galerie sztuki, od dziś mogą działać hotele i pensjonaty z 50-proc. obłożeniem miejsc, a 15 maja ruszy gastronomia, na razie tylko w ogródkach restauracyjnych i w reżimie sanitarnym.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze