Szef kancelarii premiera poinformował o tym w mediach społecznościowych: „W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność COVID-19 w najbliższym czasie będę pracował w trybie zdalnym. Przestrzegajmy zasad sanitarnych i szczepmy się!”.
Czy z powodu choroby szefa kancelarii premiera nie trzeba objąć kwarantanną Mateusza Morawieckiego? Jak ustalił Onet.pl, nie ma takiej konieczności.
Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przestrzega się wszystkich zasad bezpieczeństwa: spotkania odbywają się przede wszystkim zdalnie, każdy nosi maseczkę, pilnuje się dezynfekcji i mierzenia temperatury. Premier jest więc bezpieczny.