Minister będzie kandydował na prezydenta Poznania?

Szymon Szynkowski vel Sęk fot. K. Adamska

Czy Szymon Szynkowski vel Sęk zamierza kandydować na prezydenta Poznania? W lokalnej edycji „Programowego ula PiS” minister stwierdził, że gdyby padła taka propozycja – to nie uchyliłby się od walki jako poznaniak.

Według informacji Polskiej Agencji Prasowej Szymon Szynkowski vel Sęk zapytany o to, czy startowałby na prezydenta Poznania powiedział, że gdyby padła taka propozycja, to nie uchyliłby się od walki – jednak podkreślił, że decyzja o ewentualnym kandydowaniu nie zależy od niego. Gdyby jednak zapadła taka decyzja, to jest do dyspozycji, by walczyć o lepsze zarządzanie swoim miastem.

Minister zaznaczył też, że ma swoje obowiązki jako minister ds. Unii Europejskiej, a także dodatkowe wynikające z chęci zapewnienia Zjednoczonej Prawicy trzeciej kadencji. Powtórzył też, co niejednokrotnie podkreślał, że polityka to gra drużynowa, a nie realizacja indywidualnych ambicji i celów.

Szymon Szynkowski vel Sęk niejednokrotnie krytykował samego Jacka Jaśkowiaka i jego styl zarządzania miastem – ostatnio dostało się prezydentowi Poznania za kumulację i jakość prowadzenia remontów w centrum Poznania. Zdaniem ministra Jacek Jaśkowiak nie jest dobrym gospodarzem miasta, co wyraźnie widać po 8 latach jego rządów, i uważa, że tę opinię podziela wielu poznaniaków.

Przypomnijmy, że Jacek Jaśkowiak, gdy startował w wyborach w 2014 roku, zapowiedział, że będzie prezydentem przez dwie kadencje, nie dłużej. jednak ostatnio przyznał, że rozważa trzeci start, by dokończyć te działania i inwestycje, które rozpoczął.

Ale minister Szynkowski vel Sęk jest zdania, że wygrana w tych wyborach wcale nie jest taka pewna, poza tym jemu osobiście udało się wygrać z prezydentem w 2015 roku, kiedy to on został reprezentantem Poznania w Związku Miast Polskich. Jednak jak dotąd żadnemu kandydatowi PiS nie udało się wygrać wyborów na prezydenta Poznania.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: