Milonga pod gwiazdami – w ramach Kulturalnego Starego Rynku

W piątkowy wieczór dziedziniec Szkoły Baletowej w Poznaniu wypełnił się tangerous oraz miłośnikami tanga i tańca.

Rozpoczął się kolejny weekend z Kulturalnym Starym Rynkiem. W ramach wydarzeń kulturalnych odbyła się Milonga pod gwiazdami przygotowana przez Towarzystwo Przyjaciół Szkoły Baletowej w Poznaniu. Już pół godziny przed rozpoczęciem zaczęli się gromadzić miłośnicy tanga.

Spotkanie rozpoczęło się od kilku słów na temat tanga. Historię i ciekawostki opowiadał Paweł Skibiński, następnie na dziedziniec szkoły, który na ten czas zamienił się na parkiet wkroczyli tanecznym krokiem Iwona Piwońska i Kamil Baczyński. Para pokazała różne rodzaje tanga i tańca. Po pokazie do tańca zaproszeni zostali wszyscy obecni, również ci, którzy nie mieli bliższego pojęcia o tangu – tancerki i tancerze pomagali pojąć tango, kroki, ruchy i uczucia.

Milonga to miejsce, gdzie przychodzą miłośnicy tanga argentyńskiego, żeby potańczyć, ale nie tylko. Spotkać się, porozmawiać, posłuchać muzyki, poznać nowych ludzi oraz odpocząć. Właśnie w takie miejsce zmieniła się szkoła baletowa. Tradycyjnie na przybyłych czekał poczęstunek i konkurs z nagrodami.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze