Mieszkanka Piły walczy ze złośliwym rakiem jelita. „Możliwości na leczenie w naszym mieście zostały wyczerpane”

Maria Smolczewska fot. zrzutka

Maria Smolczewska z Piły od prawie trzech lat walczy z nowotworem złośliwym jelita. Jej rodzina prosi o pomoc: możliwości leczenia w Pile już nie ma, a leczenie poza Piłą oznacza koszty, na których ponoszenie ani chorej, ani rodziny nie stać.

Pilanka dowiedziała się, że ma raka, w 2020 roku. Usunięto jej część jelita, ale doszło do przerzutów na wątrobę i na płuca. Przeszła termoablację wątroby, później usunięcie połowy wątroby i sesje chemii. Wszystko to miało powstrzymać rozwój komórek nowotworowych – ale niestety, nie powstrzymało.

„Niestety, po długiej a zarazem walecznej walce naszej mamy, możliwości na leczenie w naszym mieście zostały wyczerpane” – piszą jej zrozpaczone dzieci na portalu zrzutka. – „Jedyny ratunek to szukanie pomocy w większych miastach Warszawa, Kraków itd., gdzie wykonuje się badania kliniczne, testuje nowe leki itd. Wiąże się to z ogromną determinacją jak i kosztami leczenia, dojazdów”.

Pani Maria bardzo ciężko zniosła operacje i późniejszą chemię. Ma osłabione serce, odnotowała też drastyczny spadek wagi, depresję, wymioty i wiele innych dolegliwości. Mimo to jednak długo nie chciała się zgodzić na założenie dla niej zbiórki na leczenie, bo jest osobą niezwykle skromną.

Teraz jednak nie ma wyjścia. Jedyną nadzieją na powrót do zdrowia jest specjalistyczne leczenie, którego w Pile nie ma. A na wyjazd do Warszawy czy Krakowa rodziny nie stać. Dlatego postanowili poprosić o pomoc, by zrobić wszystko dla uratowania życia swojej mamie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: