Mieszkaniec Śremu odzyskał zgubione pieniądze. Dzięki policji i paniom z pobliskiego sklepu

policja fot. Sławek Wąchała

Dzielnicowy asp. szt. Bartosz Lange odwiedził pewnego śremianina i przyniósł mu… 100 zł. Mężczyzna zgubił banknot, ale uczciwy znalazca, pracownice pobliskiego PSS Społem i policjanci wspólnym wysiłkiem ustalili, do kogo należą pieniądze.

Wszystko zaczęło się 7 czerwca, gdy do Komendy Powiatowej Policji w Śremie przyszedł mieszkaniec, który znalazł 100 zł przy ul. Gostyńskiej w rejonie sklepu PSS Społem.
“Sprawą zajął się dzielnicowy asp. szt. Bartosz Lange, który zaangażował się w znalezienie właściciela zguby, współpracując z pracownicami PSS Społem” – informuje śremska policja. – “Okazało się, że wnikliwe przeglądanie monitoringu doprowadziło do ustalenia momentu, kiedy pieniądze wypadły śremianinowi z kieszeni, a później właściciel banknotu został także rozpoznany jako stały klient PSS-ów”.

Po tym wszystkim ustalenie personaliów właściciela banknotu nie było trudne i 3 lipca dzielnicowy odwiedził właściciela zguby, który najpierw był zaskoczony, a później bardzo zadowolony z tego, że odzyskał pieniądze. Serdecznie podziękował też policjantowi, znalazcy banknotu, który chce pozostać anonimowy, i oczywiście pracownicom sklepu, które, jak się okazało, doskonale znają swoich klientów.

Podziel się: