wtorek, 5 grudnia, 2023

Miejskiego Sylwestra w Poznaniu znów nie będzie

Przez dwa lata nie odbywał się z powodu pandemii, w następnym roku powodem był skok cen i inflacja. W tym roku Miejski Sylwester także się nie odbędzie, a jak poinformowały władze miasta, powodów jest kilka.

W 2020 i 2021 roku tradycyjny Miejski Sylwester na placu Wolności nie odbył się z powodu pandemii koronawirusa. W 2022 roku miasto także go nie zorganizowało – powodem była zła sytuacja finansowa samorządu ze względu na inflację i drastyczny skok cen energii, a także fakt, że nie bardzo byłoby go gdzie zrobić, bo okolice placu Wolności były rozkopane, Stary Rynek również.

W 2023 roku Miejski Sylwester w Poznaniu także się nie odbędzie. Taką informację podało Radio Eska, powołując się na informację z Urzędu Miasta Poznania. Powodem jest ponownie trudna sytuacja finansowa miasta, w tym niezmiennie wysokie koszty energii i inflacja. Dlatego magistrat nie planuje organizacji imprezy w tym roku.

Co ciekawe, z sondy przeprowadzonej przez rozgłośnię wynika, że poznaniacy uważają decyzję za słuszną, choć może nie zawsze z takiego powodu, jakiego miasto by sobie życzyło. Większość osób uznaje argumenty finansowe, konieczność oszczędzania i innych wydatków. Wskazuje też, że nie bardzo byłoby gdzie zrobić taką imprezę, skoro prace remontowe wokół placu Wolności nadal trwają, na Starym Rynku również – choć z zapowiedzi miasta wynika, że do końca roku mają się skończyć także remonty. Ale całkiem spora grupa była zdania, że biorąc pod uwagę poziom sylwestrów w latach poprzednich – to lepiej, żeby taka impreza się nie odbyła.

Źródło: Radio Eska
Strona głównaKulturaMiejskiego Sylwestra w Poznaniu znów nie będzie