dożynki fot. UMP

Miejskie Dożynki. Zobacz program wydarzeń!

Pokazy florystyczne, wystawa gołębi, konkurs wiedzy rolniczej, wioska ginących zawodów i pyszna grochówka – to tylko część atrakcji, które czekają na poznaniaków podczas 25. Dożynek Miejskich w parku Wilsona. Impreza odbędzie się 31 sierpnia.

Zabawę rozpocznie korowód dożynkowy. Kolorowy pochód wyruszy o godz. 14 sprzed kościoła p.w. św. Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej (gdzie wcześniej odbędzie się msza św.). Jego uczestnicy przejdą ul. Śniadeckich do muszli koncertowej w Parku Wilsona. Obrzęd dożynkowy przedstawi Zespół Pieśni i Tańca Łany z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Na scenie zaprezentują się także Orkiestra Miasta Poznania przy MPK, Zespół Ludowy Stokrotki i Muzykanci. O godz. 17.30 rozpocznie się potańcówka z Kapelą Hałasy.

To nie wszystko. W parku Wilsona zobaczyć będzie można m.in. wystawę pszczelarską, gołębie i drób ozdobny, maszyny rolnicze, rowery z drewna oraz dawne wyposażenie gospodarstwa chłopskiego. W wiosce ginących zawodów będzie można wziąć udział w licznych warsztatach, np. garncarskim, świecowniczym, prząśniczym, kowalskim, zielarskim i wielu innych.

Policjanci z komendy miejskiej będą znakować rowery, a strażacy ochotnicy pokażą, jak udzielać pierwszej pomocy. W programie znalazły się też pokazy wrotkarskie i florystyczne, gry i zabawy z językiem migowym oraz konkurs wiedzy rolniczej, w którym wygrać można bezpłatną naukę języka obcego i wejściówki do aquaparku. Na spragnionych i głodnych czekać będzie darmowa kawa i grochówka z kotła.

Nudzić nie będą się także najmłodsi, dla których przygotowano animacje, gry i zabawy podwórkowe, a także kule wodne, balonowe zoo, dmuchany pałac i malowanie twarzy.

Program dożynek:

13.00 – Msza święta w kościele pw. św. Michała Archanioła, ul. Stolarska
14.00 – przemarsz korowodu dożynkowego z kościoła do parku Wilsona
14.40 – powitanie zaproszonych gości
15.00 – obrzęd dożynkowy
15.30 – występ zespołu “Łany”
16.00 – koncert Orkiestry Dętej Miasta Poznania przy MPK
16.40 – występ zespołu ludowego “Stokrotki”
17.30 – potańcówka z kapelą Hałasów
19.30 – koncert zespołu Muzykanci

UMP, el

Dodaj komentarz

avatar