Miejska choinka już się świeci! (ZDJĘCIA)

Choinka Plac Kolegiacki fot. Sławek Wąchała

Prezydent Jacek Jaśkowiak w otoczeniu sporej gromady aniołów i elfów w kolorowych strojach uroczyście włączył oświetlenie miejskiej choinki ustawionej w tym roku na placu Kolegiackim.

Włączenie oświetlenia odbyło się jak zawsze przy akompaniamencie tańców i muzyki, czemu bacznie przyglądały się tłumy poznaniaków. Mieszkańcy oklaskiwali śpiewające anioły i tańczące elfy oraz piękną, rozświetlona miejską choinkę.

Warto dodać, że choinka została włączona w sobotę, 3 grudnia, o godzinie 16.30 – choć pierwotnie zaplanowano to dzień później. Ale prezydent Jacek Jaśkowiak zadecydował, że skoro polska reprezentacja awansowała do jednej ósmej mundialu i w niedzielę ma zagrać mecz – nie będzie stawiał w trudnym położeniu tych poznaniaków, którzy chcieliby i obejrzeć mecz – i zapalanie choinki. Dlatego włączenie oświetlenia przesunięto o jeden dzień.

Włączenie choinki zainaugurowało także działalność trzeciej części Betlejem Poznańskiego, która odbywa się na placu Kolegiackim. Czwarta – przypomnijmy – również została dziś otwarta i odbywa się na Rynku Łazarskim. Oba jarmarki potrwają do 18 grudnia. Poza nimi trwa jarmark na MTP – on zakończy się 23 grudnia – i na placu Wolności, który potrwa do 27 grudnia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: