Michał Skóraś przedłużył kontrakt z Lechem Poznań. „Dziękuję za to kolejne zaufanie ze strony całego klubu”

Michał Skóraś fot. Maciej Springer, lechpoznan.pl

Wychowanek Kolejorza nie tylko dostał powołanie do reprezentacji Polski, ale też podpisał nową umowę z Lechem Poznań. Michał Skóraś pozostanie w Lechu do końca czerwca 2026 roku.

Przypomnijmy, że 22-letni skrzydłowy, który do Akademii Lecha Poznań trafił z MOSIR-u Jastrzębie Zdrój, jest w Kolejorzu od początku 2015 roku. Warto przypomnieć, że z młodzieżową drużyną niebiesko-białych zdobył mistrzostwo Polski do lat 19 w sezonie 2017/18.

22-letni piłkarz po epizodach w pierwszoligowej Bruk-Bet Termalice Nieciecza i ekstraklasowym Rakowie Częstochowa wrócił do Kolejorza, w którym zagrał dotąd w 96 meczach, zdobył jedenaście bramek i zaliczył osiem asyst. Szczególnie udany jest dla niego obecny sezon, co zauważył selekcjoner Czesław Michniewicz, powołując go do reprezentacji Polski na wrześniowe spotkania Ligi Narodów z Holandią i Walią.

Michał Skóraś nie zamierza jednak spocząć na laurach – chce się dalej rozwijać i, jak powiedział, godnie reprezentować Polskę w europejskich rozgrywkach.
– Bardzo się z tego powodu cieszę. Dziękuję za to kolejne zaufanie ze strony całego klubu – powiedział po podpisaniu kolejnej umowy z Lechem. – Jestem niezwykle szczęśliwy, że na kolejne lata będę mógł zostać w tym zespole i cały czas reprezentować niebiesko-białe barwy.